Spoznaj Pannu Máriu a nauč sa ju milovať!

Kecharitomene – Milostiplná (recenzia)

Panna Mária. Svätá Matka Božia, Nevesta Ducha Svätého. Nepoškvrnená, milostiplná – KECHARITOMENE. Možno si poviete – ďalšia kniha o Panne Márii. V čom teda spočíva výnimočnosť tejto knihy a prečo by ste si ju mali prečítať?

Pre zamilovaných ľudí je typické, že chcú byť často spolu a vzájomne sa spoznávať. Podobne je to s láskou k Panne Márii. Ak ju milujeme, chceme sa s ňou rozprávať, byť s ňou, modliť sa k nej. A mali by sme ju aj dobre (s)poznať. To, ako dobre pozná Máriu Dominik Chmielewski, autor Kecharitomene, možno vnímať od prvých strán knihy. Výnimočná úcta a láska, akú prechováva k Panne Márii, sála priam z každej strany. Ona má v jeho živote podstatné a neohrozené miesto, rovnako ako on je dobre ukrytý v Jej srdci.

Autor hneď od začiatku poukazuje na úlohu Panny Márie v Božom pláne pre tento svet, a zároveň na úlohu každého jedného z nás. Podaril sa mu skvelý kúsok: jasne a zrozumiteľne vysvetlil vzťah Najsvätejšej Trojice a Matky Božej. Snaží sa poodhaliť aj mnoho ďalších faktov o Márii v nadväznosti na Sväté písmo, či už ide o Starý alebo Nový zákon. Možno povedať, že Panna Mária bola v istom zmysle prítomná už pri stvorení sveta a jej úloha bude trvať až do jeho skončenia.

Kniha je členená na kratšie kapitoly, ktoré sú však obsahovo veľmi bohaté. Osobne ma veľmi prekvapilo zistenie, ako zjavenie v Lurdoch (a nielen tam, ale i zjavenia po celom svete), kde sa Matka Božia predstavila ako „Nepoškvrnené počatie“, súvisí s každou jednou osobou Najsvätejšej Trojice. Nie je nevyhnutné poznať všetky podrobnosti o lurdských zjaveniach, pretože Dominik Chmielewski poskytuje dostatočné vysvetlenia aj pre nezainteresovaných; no i tak vám odporúčam prečítať aj knihu Lurdy.

Komu je kniha určená?

Veľkou výhodou knihy Kecharitomene je, že je určená pre všetkých. Totiž:

  • Ak Pannu Máriu ešte dobre nepoznáte, kniha môže byť veľmi dobrým odrazovým mostíkom.
  • Ak si myslíte, že ju už poznáte dobre, kniha oveľa viac prehĺbi vašu lásku a úctu k nej.

Určite oceníte aj osobitné prílohy v závere knihy – rozhovor s otcom Dominikom Chmielewskim a „návod“, ako sa odovzdať Panne Márii.

Čo je poslaním knihy?

Cieľom tejto knihy je splniť želanie samotného Ježiša: viac spoznať a milovať Pannu Máriu. A to jej prečítaním rozhodne dosiahnete!

Modlitby ku Kristovej krvi

Autorka recenzie: Jana Gregorovičová

Bibliografický popis: CHMIELEWSKI, D. 2020. Kecharitomene – Milostiplná, [KECHARITOMENE. Odkryj Jej niesamowity sekret i wejdź w swoje przeznaczenie!], Košice: Zachej.sk, 200 s., tvrdá väzba, ISBN 978-80-8211-158-6.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre