Skutočný príbeh: Duše v očistci pomáhajú svojim dobrodincom

Svätá Katarína Boloňská hovorí: „Čo som dlho nemohla dosiahnuť vzývaním svätých v nebi, získala som často okamžite, keď som o príhovor u Boha poprosila dušičky.“ Jej slová sa ozývajú v životoch mnohých iných svätých či blahoslavených, ktorí túto veľkú pravdu dosvedčujú: úbohé duše z očistca sa mnohonásobne odplácajú svojim dobrodincom. Dôkazom je aj úryvok z novej knihy z vydavateľstva Zachej.sk Útecha verných duší v očistci. Veríme, že vás povzbudí pomáhať úbohým dušičkám.

Jedna duša v očistci zaobstarala svojej dobrodinke obživu v núdzi

Páter Gregor Karfora, regulovaný kanonik, píše: Jedna chudobná žena z Neapola, ktorá žila s rodinou v biede, stratila svojho muža, ktorého práca bola jej jedinou podporou. Muža totiž uvrhli kvôli dlhom do žalára, čím sa žena dostala do veľkej biedy. Musela totiž živiť tri deti a ešte aj vykúpiť svojho muža. V tejto biede sa listom obrátila na jedného bohatého pána s prosbou o pomoc, ale dostala od neho len veľmi malú sumu.

Sklamaná sa pobrala do kostola, aby tam Pánu Bohu, pravému Otcovi chudobných, vyžalovala svoju biedu. Keď svojmu srdcu uľavovala modlitbou a plačom, napadlo jej, akoby jej to vnukol anjel strážca, že duše v očistci pomáhajú svojim dobrodincom v núdzi. Vo veľkej dôvere teda vzala svoje posledné peniaze, aby za ne dala slúžiť svätú omšu.

Po svätej omši sa pobrala domov. Vtedy stretla neďaleko kostola staručkého ctihodného pána. Vľúdne sa jej prihovoril a spýtal sa, prečo je taká zarmútená. Porozprávala mu o  svojom nešťastí, na čo od neho dostala list, ktorý mala doručiť jednému šľachticovi v meste. Muž sa potom pobral preč.

Žena hneď zaniesla list zmienenému pánovi, ktorý sa jej po prečítaní začudovane opýtal, odkiaľ ho vzala. Poznal totiž rukopis – bolo to písmo jeho zosnulého otca. Odpovedala, že ho dostala od jedného váženého staručkého muža. Keďže uvidela v izbe jeho obraz, dodala, že mu bol veľmi podobný, len tvár mal veselšiu.

Šľachtic otvoril list a prečítal si v ňom tieto slová: ,Syn môj! Práve teraz vystupuje Tvoj otec z očistca do neba pomocou svätej omše, ktorú dala táto chudobná žena slúžiť. Preto Ti ju odporúčam. Buď vďačný a dobre ju odmeň, lebo je veľmi chudobná.ʻ Viditeľne pohnutý šľachtic prelieval slzy a čítal ten list ešte veľakrát. Stále bol radostnejší.

Nakoniec sa žene prihovoril: ,Vzácna pani, malou almužnou ste sa stali šťastím môjho otca. Teraz chcem byť ja vaším šťastím hojnejšou almužnou. Ubezpečujem vás, že odteraz sa vám aj vášmu manželovi bude dostávať dostatočnej obživy.ʻ

Úryvok pochádza z knihy Útecha verných duší v očistci, ktorú získate so zľavou 20 % do 20.10.2020.

Na ostrie argumentu

Martina Bednáriková, Zachej.sk

4.8 Užívateľ (32 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

6 komentárov

  • Krásne. Máte ešte jeden príbeh? Rada si ho prečítam.

    • Dobrý deň, viac príbehov nájdete už priamo v knihe Útecha verných duší v očistci, ktorú si môžete zakúpiť na bit.ly/utecha-v-ocistci 🙂

  • Tútu knižku mám a čítala som túto knižku, aj som ju po darovala pri príležitosti, vrele odporučam. Skutočne sa dá na duše v očistci spoľahnúť, nám vlastné skúsenosti.

  • Veľmi pekné.

    • Chcem sa opýtať či svätá Katarína Boloňská a svätá Katarína Janovská sú tie isté osoby? Ďakujem.

      • Sú to dve svätice.

Komentáre