Max Lucado: Skôr než povieš AMEN (recenzia)

Skôr než povieš AMEN

Osviežujúca. To je podľa mňa najvýstižnejší prívlastok najnovšej knihy od Maxa Lucada. Max je slovenskému publiku už dobre známy. Hoci sa len zlomok jeho kníh dočkal slovenského prekladu, získali si obľubu u čitateľov: Zvládneš to; Boží príbeh, náš príbeh; Boh sa priblížil; Súradnice nádeje 3:16; Bez strachu, Láska hodná dávania.

Najnovší titul Skôr než povieš Amen hovorí o modlitbe. Presnejšie – o sile jednoduchej modlitby. Modlitbe bolo venovaných už množstvo kníh. Od siahodlhých teologických traktátov po jednoduché detské modlitebné knižky. No napriek tomu stále vysielame spolu s apoštolmi prosbu k nebesiam: „Pane, nauč nás modliť sa!“ (Lk 11, 1)

Lucado rúca naše zaškatuľkované predstavy o modlitbe. Ponúka iný uhol pohľadu. Modlitba – vzťah Otca a dieťaťa. Úprimné dieťa bezprostredne oslovujúce Otca, ktorý ho bezpodmienečne miluje. Modlitba, ktorá nemusí pozostávať z množstva slov, ale ktorá si vyžaduje jediné – úprimné a otvorené srdce. Modlitba – ktorá všetko mení. Modlitba – odovzdanie sa do rúk Otca.

Kniha je rozčlenená podľa slov jednoduchej modlitby: „Otče, si dobrý. Potrebujem pomoc. Uzdrav ma a odpusť mi. Aj oni potrebujú pomoc. Ďakujem. V mene Ježiš. Amen.“ (s. 98) Vďačnosť, prosba o pomoc, uzdravenie, odpustenie, príhovor za druhých, vďačnosť a zverenie všetkého Tomu, ktorý má skutočne všetku moc na nebi i na zemi.

Pri čítaní som sa niekoľkokrát pousmiala. Kniha je skutočne napísaná veľmi osviežujúcim, humorným a výstižným štýlom! Je to taká jednohubka (vzhľadom na jej rozsah a ľahkosť), avšak chutná a (duchovnému) zdraviu veľmi prospešná. Jednoznačne odporúčam!

<Kúpiť knihu Skôr než povieš amen>

Autorka recenzie: Zuzana Vandáková

Bibliografický popis: LUCADO, M. 2015. Skôr než povieš amen [Before Amen],Stará Ľubovňa : Kumran, 101 s., brožovaná, ISBN 978-80-89487-60-8.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre