Rozhovor s o. Imrichom Degrom, autorom novej knihy PÝTAME SA EXORCISTU z vydavateľstva Zachej.sk

Už o pár dní sa môžete tešiť na top novinku z nášho vydavateľstva Zachej.sk: knihu PÝTAME SA EXORCISTU, ktorá obsahuje 128 odpovedí na chúlostivé otázky ako prekliatie, okultizmus, rodové zaťaženie, choroby a mnohé iné. Pri tej príležitosti sme jej autorovi, exorcistovi Košickej ardidiecézy PhDr. Imrichovi Degrovi PhD., položili pár otázok.

Veríme, že vám kniha pomôže nájsť odpovede aj na vaše otázky.

Ako exorcista sa často stretávate s rôznymi duchovnými problémami ľudí. Aké otázky s Vami veriaci riešia najčastejšie?

Sú to predovšetkým otázky prekliatia. Mnohí, dokonca aj nepokrstení, prichádzajú s podozrením, že príčinou ich problémov a ťažkostí je práve prekliatie. Ale nie je tomu vždy tak. Častou príčinou sú aj nesprávne rozhodnutia v osobnom  živote.

Podnázov Vašej novej knihy „Pýtame sa exorcistu“ je „128 odpovedí na chúlostivé otázky“. Akých tém sa v knihe dotýkate?

Témy som si nevyberal sám. Vybrali ich samotní ľudia, ktorí sa obrátili so svojimi otázkami na mňa prostredníctvom blogu zachej.sk či priamo cez email. Asi najviac otázok sa týkalo už spomínaných prekliatí a rodových zaťažení. Potom nasledovali otázky ohľadom posadnutosti, okultizmu, rôznych predmetov a praktík, ako aj liečebných techník či terapií a kozmetiky. Pomerne veľa otázok bolo aj ohľadom závislosti, neplodnosti a rôznych skúsenosti so zosnulými. Ďalšie otázky sa týkali medziľudských vzťahov, neprajnosti, chorôb či sexuality. A vznikli aj témy, ktoré som nazval modlitba a kresťanský život.

Čo by ste odporučil človeku, ktorý po prečítaní knihy vo svojom živote rozoznáva niektorý z vážnych duchovných problémov? Čo by mal urobiť ako prvé?

V mnohých odpovediach sú čitateľom ponúkané aj konkrétne riešenia. Stačí sa ich držať.

Čo Vás na povolaní exorcistu najviac fascinuje? Čo považujete naopak za najťažšie?

Fascinujúce sú viditeľné prejavy Božej moci a milosti. Mám radosť, keď vidím ako sa z otroka stáva slobodné Božie dieťa. Mám radosť, keď osoba, ktorá prichádza, chce sa otvárať pre Božiu milosť a spolupracovať s ňou. Naopak som smutný, keď prichádzajúca osoba si ma mýli s liečiteľom či okultistom; keď hľadá rýchle riešenia, ale nechce investovať do vzťahu s Bohom.

Ďakujeme za rozhovor!

100 modlitieb k adorácii

Martina Bednáriková, Zachej.sk

5 Užívateľ (6 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

1 Comment

  • Teší ma, že aj o takýchto situáciach ktoré nás ťažia hovoríte a vysvetľujete nám.Mám veľmi dobre skúsenosti so svätým duchom. Veľa krát ma viedol a pomohol mi vyriešiť zložité životné situácie. Chcela by som niečo vedieť o snoch. Sníval sa mi sen,ktorý mi priniesol pokoj do mojej duše.Nebohý brat odišiel na večnosť nezmierený so súrodencami. Veľmi má to mrzelo ačasto som o tom premýšľala a modlila sa za jeho dušu. V sne prišiel k mojej posteli posteli, pobozkal ma a s úsmevom na tvári odišiel. Odvtedy sa cítim úplne inak.Môže aj v sne povedať že vám odpustil?

Komentáre