P. Krzysztof Wons SDS: Uniesť krízu (recenzia)

uniesť krízu

Kríza. Každý z nás sa s ňou stretáva. A nikomu v nej nie je ľahko. A práve preto sú pre nás povzbudením tí, ktorí vo svojom živote prešli krízami spolu s Otcom. Tí, ktorí uverili, a tak mohli žiť v plnosti.

Autorom knihy Uniesť krízu vo svetle Božieho slova je poľský kňaz Krzysztof Wons, riaditeľ Centra duchovnej formácie salvatoriánov v Krakove. Čitateľa prevádza životom Abraháma, praotca viery, ktorého život bol plný rôznych kríz. Abrahám ako človek, ktorý veril, že Boh je verný svojim prisľúbeniam. Aj keď to z ľudskej stránky vyzeralo úplne opačne.

Žijeme tak, ako veríme. Abrahámov život naplnený vierou. Čítame o tom v knihe Genezis. Wons rozoberá tieto jednotlivé krízy v živote praotca viery. Abrahám, ktorý sa ocitá v situácii emigranta a odchádza zo svojej krajiny. Abrahám, ktorý so svojou ženou Sárou nemá deti, no dostane prisľúbenie, že jeho potomstvo bude veľké. Abrahám, od ktorého Boh očakáva, že mu dá všetko – aj svojho jediného syna Izáka. Abrahám, ktorý verí Bohu, aj keď ho vedie po prah smrti. Abrahám, ktorý napriek všetkým ťažkostiam neprestáva veriť, že Boh je naozaj dobrý.

O akej viere hovoríme? Viere, ktorá je životom. O viere v prísľub života, ktorá je však spojená s krízou. Viere, ktorá prináša požehnanie. Viere, ktorá prechádza nocou pochybností, no víťazí sila dôvery. Viere podrobenej skúške až po prah smrti. Viere, ktorá presahuje smrť. Biblia je plná svedectiev ľudí, ktorí prešli krízami.

Ak prežívate momentálne krízu, neváhajte siahnuť po tomto titule.  Ak nie, siahnite po ňom aj tak. Božie slovo je najlepším liekom na naše krízy. A táto kniha z neho vychádza. Lebo je skutočne možné uniesť krízu vo svetle Božieho slova. Uniesť krízu s Ním a v Ňom.

<Kúpiť knihu Uniesť krízu>

Autorka recenzie: Zuzana Vandáková

Bibliografický popis: WONS, K. 2015. Uniesť krízu vo svetle Božieho slova [Wiara i kryzysy w świetle slowa Bozego], Salvator, 160 s., brožovaná, ISBN 978-83-7580-425-6.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre