Recenzia na knihu Tweetuj s Bohom od Michela Remeryho

Moderne nazvaná publikácia Tweetuj s Bohom od Michela Remeryho, nie je len knihou zaujímavých otázok a odpovedí. Čitateľ nájde niečo viac ako knihu. Ide tu o ucelený koncept rozoberajúci základné pravdy viery. K tomu slúži aj pripojená webová stránka www.tweetingwithgod.com , ktorá je veľmi šikovným interaktívnym zhrnutím knihy. Je ponúkaná v šiestich jazykoch, okrem originálu v holandštine a angličtiny existuje i český preklad. A aby toho nebolo málo, čitateľ si môže okrem stránky stiahnuť aj mobilnú aplikáciu #twGOD (cez Google Play alebo App Store), ktorá ponúka všetky  tweety ale i niečo navyše v podobe biblických textov na každý deň a rôznych modlitieb.

Vráťme sa však ku knihe samotnej. Keď som ju prvýkrát chytil do rúk, hneď ma zaujala svojou grafickou úpravou, plnofarebnými fotografiami ku každej téme ako i veľmi prehľadnou štruktúrou. Povedal som si, že je to kniha určená najmä mladým, ktorí formujú svoj vzťah k Bohu, majú mnohé otázky a sú nároční v hľadaní odpovedí. Určite je tomu tak, veď kniha ponúka odpovede na základné otázky ľudského života – prečo sme na zemi, čo máme robiť so svojím životom alebo ako majú žiť kresťania.

Keď som však začal hlbšie listovať v knihe Tweetuj s BOHOM, prekvapila ma jej komplexnosť. Nazval by som ju moderným Katechizmom pre súčasného človeka. Toto dielo sa naozaj dotýka všetkých dôležitých oblastí života a našej viery. V ôsmich celkoch (napr. Žiť ako kresťan, Sexualita, Ľudský život… ) autor odpovedá na otázky vo forme tzv. tweetov.

Mňa osobne oslovil spôsob, akým sa kniha venuje aktuálnym témam, ktorým čelia dnešní kresťania. Sú nimi témy ako potrat, eutanázia, umelé oplodnenie či klonovanie. Kniha sprostredkuje jasný postoj Cirkvi k tými pálčivým otázkam a taktiež postoje Cirkvi vysvetľuje, čo pomôže aj mnohým kresťanom, ktorí aktívne prežívajú svoj vzťah s Bohom. Mnohí z nich prežívajú ťažké obdobie čakania na dieťa a téma umelého oplodnenia je pred nich veľmi aktuálna. Iní trpia nevyliečiteľnou chorobou a Boh im dáva svoju odpoveď, ktorá je v rozpore s konceptom eutanázie. Tweetuj s BOHOM je preto sprievodcom v mnohých neraz neľahkých životných situáciách.

Ďalšou zaujímavou črtou publikácie je časová os, ktorá vykresľuje dejiny Cirkvi od Ježiša až po rok 2000. Je veľmi cenné, že ani tu sa nevyhneme „ťaživým“ témam akými sú napríklad križiacke výpravy, reformácia alebo inkvizícia. Okrem nich sa čitateľ dozvie mnohé zaujímavosti zo života Cirkvi v jej dejinách.

Tweetuj s BOHOM odporúčam všetkým, ktorí chcú načerpať z bohatej pokladnice znalostí o Bohu a Cirkvi, tak hľadajúcim ako i praktizujúcim kresťanom. Je to publikácia, ku ktorej sa budete častejšie vracať.

<Kúpiť knihu Tweetuj s Bohom>

Autor recenzie: Marek Piváček

Bibliografický popis: Michel Remery, 2017. Tweetuj s BOHOM, Vydavateľstvo Don Bosco, 435 s., brožovaná väzba, ISBN 978-80-8074-379-6.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre