Simone Troisi a Cristiana Paccini: Chiara Corbella Petrillo (recenzia)

Chiara Corbella Petrillo

Kto by nepoznal Giannu Berretu Mollovú, taliansku lekárku, matku štyroch detí, ktorá obetovala svoj život, aby sa mohlo narodiť jej dieťa? Gianna zomrela 7 dní po pôrode v roku 1962. V roku 2004 ju Cirkev povýšila na oltár ako svätú.

Píše sa rok 2012 a ja sa z internetu dozvedám o len 28-ročnej Chiare Petrillo, ktorá práve zomrela. Odložila liečbu rakoviny lymfatických uzlín, aby dala šancu narodiť sa svojmu synovi Francescovi. Tam však jej príbeh nekončí. Aj preto som veľmi rád, že po dvoch rokoch Lúč vydáva na Slovensku jej príbeh s príznačným názvom – Narodili sme sa a už nikdy nezomrieme.

Rozsahom neveľká kniha je vlastne spomienkami blízkych priateľov, manželov Simoneho a Cristiany, ktorí sprevádzali Enrica a jeho manželku Chiaru až na Kalváriu.

Kniha začína svedectvom Chiary a Enrica, ktorí sa rozhodli porodiť svoje anencefalické dieťa, ktoré nemohlo prežiť. Tak dostali Boží dar v podobe Marii Grazie Letizie. Ďalší dar prišiel v podobe Davide Giovanniho, ktorý sa narodil s rozsiahlymi deformáciami orgánov a zomrel niekoľko minút po pôrode. Tieto stránky sa človeku nečítajú ľahko. O to viac môže čitateľ obdivovať rastúcu vieru a dôveru mladých manželov Enrica a Chiary. Všetko odovzdávajú Bohu a On im dáva pociťovať Jeho lásku. Ich radosť je nákazlivá aj vtedy, keď Chiare popri tehotenstve diagnostikujú rakovinu. Ľudia, ktorí sa s nimi modlia, odchádzajú naplnení radosťou.

Veľmi sa mi páčia citáty z Písma, ktoré sú v knihe uvedené a ktoré formovali životný príbeh hlavných hrdinov. Je to svedectvo pre nás, že bez Boha nie je možné žiť plnohodnotný život. Napokon Chiara a Enrico sa zoznámili v Medžugorí a často navštevovali Assisi, kde pôsobil ich duchovný otec Vito.

Táto útla knižka nie je možno literárnym dielom, ale je krásnym svedectvom o Božej láske a odpovedi človeka. Taktiež pekne vykresľuje mnohé aspekty života ako hľadanie povolania, manželskú vernosť a odovzdanie našej vôle do rúk Toho, ktorý nás miluje.

<Kúpiť knihu Chiara Corbella Petrillo>

Autor recenzie: Marek Piváček

Bibliografický popis: TROISI, S. – PACCINI, C. 2014. Chiara Corbella Petrillo – Narodili sme sa a už nezomrieme [Siamo nati e non moriremo piú], Bratislava : Lúč, 172 s., brožovaná väzba, ISBN 978-80-7114-955-2.

3.8 Užívateľ (4 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

1 Comment

  • Ďakujem Pánovi za toto svedectvo dokonalého odovzdania do Jeho rúk, potrebujeme takéto príklady, lebo sme slabí.
    „Ukáž mi cestu a daj mi ochotu ísť po nej“

Komentáre