Carlo Maria Martini: Sila slabosti (recenzia)

Sila slabosti

Kniha Sila slabosti je zaujímavým dielom, ktoré ponúka čitateľovi pohľad na vieru v čase skúšky a na možné postoje, ktoré môže zaujať.

Pre mňa osobne boli niektoré časti textu napísané zložito a komplikovane. Niektorými pasážami som však bola absolútne nadšená.

V každom prípade autor podáva mnohé poznatky, ktoré sa dotýkajú každého jedného z nás, veď predsa všetci prechádzame rôznymi skúškami a ťažkosťami. Je len na nás, aký postoj zaujmeme voči týmto situáciám.

Autor na zrozumiteľnú interpretáciu svojich myšlienok používa rôzne príklady zo Svätého Písma. Vychádza predovšetkým zo starozákonnej Knihy Jób, ktorú dôsledne rozoberá a poukazuje na pestré aspekty Jóbovho života. Aplikuje poznatky z tejto časti textu na praktickú stránku života človeka, nachádzajúceho sa v skúškach, ťažkostiach, bolestiach, či chorobe. Poukazuje na nehynúcu lásku a obetu a najmä možnosť vlastného výberu, ako budem na svoje utrpenie ja sám nazerať.

Veľkým prínosom knihy je to, že autor dáva rôzne odporúčania na záver kapitol. Vtedy si môže čitateľ čiastočne zhrnúť predchádzajúci text a prakticky ho aplikovať do svojho života.

Na záver slová povzbudenia: „celý sa vrhni do toho, čo robíš, a nechaj si pomôcť aj vlastnou citlivosťou. Ak čítaš knihu, poťažkaj si ju v ruke, precíť jej váhu, dotýkaj sa pohľadom toku slov, snaž sa ich vnímať cez podobnosť písma. Tak isto ak spievaš, spievaj z celého srdca; ak píšeš, píš zo všetkých svojich síl; ak kráčaš, kráčaj naplno. Nenechaj sa ovplyvniť parazitickými myšlienkami, ktoré by chceli ovládnuť tvoje konanie prostredníctvom neľúbosti, nenávisti, strachu, úzkosti“ (s.69).

<Kúpiť knihu Sila v slabosti>

Autorka recenzie: Júlia Štefeková

Bibliografický popis: MARTINI, C. M. 2013. Sila slabosti. Odpoveď viery v čase skúšky [La forza della debolezza], Bratislava :  Redemptoristi – Slovo medzi nami, 112 s. brožovaná väzba (mäkká), ISBN 978-80-89342-43-3.

 

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre