Prvá upútavka knihy: Nebezpečenstvo mágie

Zriekame sa pravdy, aby sme nasledovali lož?

Nebezpečenstvo mágie

Predstavujeme novinku Nebezpečenstvo mágie

V týchto dňoch vydávame ďalšiu knihu od talianskeho exorcistu Francesca Bamonteho. Je to celkovo 46. kniha z vydavateľskej dielne Zachej.sk a zároveň posledná v roku 2018. Hovorí sa, že to najlepšie na koniec a ktovie, možno to bude pravda aj v tomto prípade.

Kniha Nebezpečenstvo mágie je zbierkou svedectiev ľudí, ktorí sa zaplietli do osídel ľudových liečiteľov, veštcov, mágov a podobných podvodníkov. Hoci sú tieto príbehy z talianskeho prostredia, od toho nášho slovenského sa až tak nelíšia.  Vydaním tejto knihy chceme ukázať, aká je pravá tvár podvodníkov, ktorí zneužívajú utrpenie a dôveru druhých ľudí, a ukázať, ako sa účinne chrániť pred ich podvodmi.

Učiť sa môžeme aj na cudzích chybách, nielen na vlastných. Prečítajte si o rôznych praktikách novodobých podvodníkov a spoznajte, že jedinou cestou k Otcovi je Ježiš Kristus (Jn 14,6). Žiadna iná cesta, hoci sa tvári zbožne a je ovenčená pseudozázrakmi, nevedie k skutočnému šťastiu a k väčšej dôstojnosti človeka. Ak chcete uzdravenie, čerpajte zo sviatostí. To je ten najväčší zázrak na svete – eucharistická živá prítomnosť Ježiša Krista medzi svojim ľudom.

Ukážka z knihy Nebezpečenstvo mágie:

„Massimo Introvigne, známy odborník na mágiu, píše: ´V dnešnej dobe verí v účinnosť praktík  platených mágov takmer 20 percent Talianov a sociológovia oznamujú prekvapujúcu skutočnosť: veria im viac mladí ako starí, viac diplomovaní a promovaní ako nevzdelaní, viac bohatí ako chudobní. Vo svojom pastoračnom liste Nová nábožnosť a nová evanjelizácia definoval biskup Giuseppe Casale mágiu ako tzv. ,ľudovéʻ  ,ópium meštiactvaʻ, podobne ako keď Marx kedysi nazval náboženstvo ,ópiom ľudstvaʻ. Platený mág však nie je nebezpečenstvom len pre peňaženku.

Katolícka cirkev označuje pravidelné navštevovanie mágov aj ako prvý možný krok na ceste, ktorá vedie k stále extrémnejším skúsenostiam  vrcholiacim v satanizme. Satanizmus, špiritizmus, čarovanie, navštevovanie platených mágov sú z pohľadu katolíckej viery všetko zhubné praktiky, ktoré môžu vyústiť až do zničujúcich zážitkov.´

Aby sa mohlo predchádzať tejto hrozbe, treba o nej informovať. Predovšetkým je potrebné jasne povedať, vychádzajúc zo Svätého písma, že navštevovanie mágov a používanie ich praktík znamená nedostatočnú vieru v Krista, znamená tiež zrieknutie sa Pravdy, ktorou je on, aby sa nasledovala lož. A to je hriech, ktorý sa má oľutovať a vyspovedať sa z neho. Je nutné tiež poukázať na motivácie tohto odsúdenia objasnením stanoviska, ktoré zaujíma Magistérium Cirkvi  a zdravá morálna teológia.

Napokon je potrebné vystríhať presnými informáciami, v ktorých  sú zahrnuté aj svedectvá osôb, čo v minulosti padli do osídel mágov. A tak varovať pred nebezpečenstvami, ktoré z toho vyplývajú na úrovni ekonomickej, psychickej, morálnej a duchovnej.“

Nebezpečenstvo mágie

Zuzana Ring,

vydavateľstvo Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre