Príbeh, ktorý nepoznáte: Ako pápež František vyhlásil Rok svätého Jozefa

Od 8. decembra 2020 do 8. decembra 2021 slávime Rok svätého Jozefa. Tento výnimočný rok je darom pre všetkých katolíkov, pretože svätý Jozef, Ježišov pozemský otec, je súčasne aj naším duchovným otcom. Viete však, ako k vyhláseniu tohto roka vlastne prišlo a čo tomu predchádzalo? 

Ďakujme Bohu za Rok svätého Jozefa!

Pápež František vyhlásil 8. decembra 2020, na slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie a 150. výročie vyhlásenia svätého Jozefa za patróna univerzálnej Cirkvi, Rok svätého Jozefa. Tento špeciálny rok trvá od 8. decembra 2020 do 8. decembra 2021.

Tento dekrét prichádza potom, čo o. Donald Calloway, autor knihy Zasvätenie sa svätému Jozefovi, vyzval pápeža Františka, aby vyhlásil Rok svätého Jozefa. O. Calloway uviedol, že si nie je istý, či je pápežovo vyhlásenie priamou odpoveďou na jeho výzvu, ale „pápež môj list nepochybne videl a prečítal si ho“.

O. Donald Calloway zdieľal 8. decembra 2020 na svojom Facebooku úžasný príbeh o výzve pápežovi vyhlásiť Rok svätého Jozefa. Ešte v roku 2019 napísal pápežovi Františkovi list, v ktorom ho „požiadal, aby zvážil vyhlásenie roka svätého Jozefa“, pretože Katolícka cirkev takýto rok ešte nemala.

O. Calloway v príspevku zverejnil list, ktorý poslal pápežovi Františkovi. Pápežovi ho osobne odovzdal biskup Hector Zordan (na fotografii vpravo) z diecézy Gualeguaychu v Argentíne. Na fotke vidíte odovzdanie listu, ako aj list samotný:

Tu je text celého príspevku o. Callowaya v slovenčine:

„Minulý rok (1. mája 2019) som napísal list pápežovi Františkovi, v ktorom som ho poprosil, aby zvážil vyhlásenie Roku svätého Jozefa pre celú Cirkev (viď obrázok listu). Môj dobrý priateľ o. Dante Aguero, MIC, v Argentíne preložil list do španielčiny (viď obrázok listu).

4. mája 2019 biskup Hector Zordan z diecézy Gualeguaychu v Argentíne osobne odovzdal list pápežovi Františkovi počas svojho pobytu v Ríme. Na obrázku je otec biskup s pápežom, ako držia môj list a diskutujú o ňom.

Dnes, 8. decembra 2020 (na slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie a 150. výročia vyhlásenia svätého Jozefa za patróna univerzálnej Cirkvi), vyhlásil pápež František Rok svätého Jozefa!

Teraz je čas svätého Jozefa!“

O. Calloway zverejnil na Facebooku aj video, v ktorom reagoval na túto správu. Povedal, že ide o „jeden z najšťastnejších dní môjho života“ a „to najlepšie, čo urobil pápež František“.

„Teraz uvidíme neuveriteľné veci, priatelia. Som o tom celkom presvedčený,“ hovorí o. Calloway. „Cirkev prebudila spiaceho obra: svätého Jozefa. Tajná Božia zbraň bola prinesená na bojisko práve teraz, v tomto rozhodujúcom čase. Pripravte sa, priatelia. Veľké veci sú na obzore.“

Svätý Jozef, oroduj za nás!

Súvisiace produkty s týmto článkom

 
Zasvätenie sa svätému
Jozefovi
7 bolestí a 7 radostí
svätého Jozefa
Otcov tieň: Príbeh
svätého Jozefa

Martina Bednáriková, Zachej.sk

Zdroj: Churchpop.com

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre