PREDSTAVUJEME: Novinka Kto zomrie, uvidí (Dolindo Ruotolo)

OČISTEC…

Je to miesto bolesti alebo radosti a šťastia?

predstavenie knihy Kto zomrie, uvidí

napísanú Donom Dolindom Ruotolom

Kto zomrie, uvidí
  • Čo sa deje s dušou v najobávanejšom okamihu každého človeka – vlastnou smrťou?
  • Ako sa duša oddelí od tela?
  • Kde sa ocitne po smrti človeka?

Tieto otázky rezonujú v mysliach ľudí a mnohí hľadajú na ne odpoveď. Či dostanú uspokojivú a pravdivú odpoveď na svoju otázku záleží od zdroja, z ktorého sa rozhodli čerpať.

Don Dolindo Ruotolo (1882 – 1970), blízky priateľ sv. pátra Pia z Pietrelciny, verný boží služobník „obdarený“ víziami, pre ktoré zo strany Cirkvi zažil veľa utrpenia a poníženia, pokorný kňaz a rehoľník je zárukou pravdivosti slov, ktoré napísal.

V knihe Kto zomrie, uvidí – Očistec a Raj, odhaľuje podstatu a význam očistca – miesta, kde sa najčastejšie ocitá duša po smrti človeka. Duše v očistci sú absolútne odkázané na pomoc nás žijúcich, sami si svoj trest zmeniť nemôžu. Hoci veľmi trpia, sú naplnené nevýslovnou  radosťou a šťastím, pretože prísľub večného života už majú takpovediac „vo vrecku“.

Don Dolindo s príťažlivou jednoduchosťou rozpráva o skutočných udalostiach i vlastných skúsenostiach s dušami z očistca.

„V Ríme je múzeum znamení, ktoré zanechali očisťujúce sa duše, a nikto by nemohol byť ani taký hlúpy a ani taký trúfalý, že by poprel ich skutočnosť a pravosť“ (str.76).

Vďaka jeho víziám, ktoré si nenechal pre seba, môžeme aj my nahliadnuť do útrob očistca a krásy i blaženosti raja. No nie len pre transcendentálny zážitok, ale kvôli vlastnej premene – osobnej zmeny života.

V knihe, ktorú písal na sklonku svojho života a je akoby labuťou piesňou, veľmi naliehavo ozrejmuje nutnosť modliť sa a obetovať sa za duše v očistci. Nie honosný pohreb a vyzdobený hrob je osožný pre dušu, ale modlitba! Hoci bola kniha napísaná v roku 1959, jej aktuálnosť aj v dnešnej dobe priam zamrazuje.

„A prosím vás, nikdy nehovorte: Som zatratený, pôjdem do pekla. Prosím vás, deti moje, veľmi vás prosím, musíte sa zachrániť! Je hrozné zatratiť sa, je to nezvratné! Za cenu akejkoľvek obety sa musíte zachrániť! Zachráňme sa, deti moje, zachráňte sa; ide o večnú radosť alebo o večnú smrť!“ (str.56)

Najväčšou prioritou človeka má byť snaha o dosiahnutie večného života. Len na tomto skutočne záleží. A ako napísal Don Dolindo – je to nezvratné – rovnako večný život ako aj večná smrť.

Kto zomrie, uvidí

Monika Bugáňová,

Vydavateľstvo Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre