Predstavujeme knihu: Plná Božia výzbroj

Bojovať s nepriateľom, ktorého taktiku nepoznáme, je ako sa hrať známu detskú hru na slepú babu. Tápeme v tme a len naslepo udierame vôkol seba. Takýmto naším nepriateľom je satan, ktorý sa vysmieva našej nemohúcnosti a baví sa na naivnosti, v ktorej si sebavedome myslíme, že máme všetko pod kontrolou.

Opak je však pravdou. Zo životných skúseností je jasné, že satan je „majster sveta“, absolútny profík v klamstvách. Jeho najobľúbenejšia a najväčšia lož, ktorú sa snaží v ľuďoch neustále živiť je, že on je „len neškodná postavička – čertík z detských rozprávok“ bez akéhokoľvek vplyvu či moci.

Plná Božia výzbroj - predstavenie knihy

Satan je však bytosť, ktorá svojou inteligenciou prevyšuje človeka. Nech sa nikto neuráža – je to proste fakt. A preto, ak sa chceme chrániť pred vplyvom tohto inteligentného zla, je potrebné ho spoznať.

Je úžasné, že apoštol Pavol prostredníctvom svojho učenia adresovaného Efezanom učí zároveň aj nás ako oslobodiť svoj život zo satanových schém či taktík, ktoré má osvedčené a ktorými už veľa ľudí stiahol so sebou do večnej priepasti zatratenia.

List Efezanom vlastne môžeme považovať za Pavlovu príručku o duchovnom boji. Boji, v ktorom nám správna výzbroj a taktika môžu priniesť víťazstvo.

O akú výzbroj tu vlastne ide? Čo za stratégiu sa nám to snaží apoštol Pavol predstaviť? Nie, nečakajte nový typ bojového umenia ani vymakané novinky zbrojárskeho priemyslu! Sv. Pavol nás prostredníctvom knihy Plná Božia výzbroj učí, ako efektívne použiť:

  • Opasok pravdy
  • Pancier spravodlivosti
  • Sandále pohotovosti pre evanjelium pokoja
  • Štít viery
  • Prilbu spásy

Sv. Pavol použil jeden zo svojich listov na to, aby predstavil Božiu obranu proti démonom a tak pomohol oslobodiť Boží ľud. Lebo tu nejde o zápas človeka s človekom. Ide tu o zápas „s kniežatstvami a mocnosťami, s vládcami tohoto temného sveta, so zloduchmi v nebeských sférach“ (Ef 6, 12).

Avšak, keď budeme mať pravdou spevnené telo, oblečený pancier spravodlivosti, nohy obuté v pohotovosti pre evanjelium pokoja, nasadenú prilbu spásy a budeme držať v rukách štít Božej vernosti – dokážeme obstáť v súboji proti mocnostiam zla. A Boh bude na našej strane.

Monika Bugáňová

Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre