Pre šoférov

S rodičmi sme často cestovali autom.  Spoznávali sme hlavne Slovensko, naše hrady, jaskyne, navštevovali známych a podobne. Na tieto naše výletíky som sa stále veľmi tešila, ale čo vám chcem napísať, je to, že vždy sme sa pred takouto cestou pomodlili. Naše auto zdobil obrázok sv. Krištofa – patróna šoférov, cestujúcich i pútnikov a mne to dávalo akýsi pocit istoty a bezpečia.  Tento zvyk som preniesla aj do mojej rodiny a neviem si predstaviť, žeby to bolo inak.

Prednášať Bohu svoje prosby nie je vôbec zlé a prečo ho neprosiť aj na cestách. Odovzdajme aj naše cesty do Božích rúk.

Modliť sa môžeme vlastnými slovami, ale ak by ste predsa chceli nejakú „šoférsku modlitbu“, tak ju nájdete tu: Modlitby šoféra, peknú modlitbu vodiča obsahuje brožúrka 33 modlitieb k sv. Rite.

Veľmi silnou je aj modlitba ruženca, na ktorú sa na dlhších cestách určite nájde čas, minimálne na desiatok ruženca.  Modlite sa s celou posádkou auta. Ak ste tak trošku zdatní v speve, tak si modlitby aj spievajte a vaše cesty ubehnú rýchlejšie, hlavne ak veziete vo svojom aute aj deti :).

Ak ste ctiteľmi sv. Krištofa, veď je to skvelý orodovník a túžite mať v aute aj jeho vyobrazenie, máte možnosť vlastniť maličkú magnetickú  Sošku sv. Krištofa, no a pre veľkých „fanúšikov“  tohto svätca sú tu aj vôňe do auta, či kľúčenky so sv. Krištofom.

Želám šťastnú cestu!

A.P.

5 Užívateľ (4 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Recenzie Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý kto sa zanechá recenziu.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre