Pozvanie na uzdravenie

Prečítajte si úryvok z novej knihy z vydavateľstva Zachej.sk s názvom Duchovný boj a rozlišovanie duchov.

Zakaždým, keď sa vynoria na povrch našej mysle udalosti, ktoré nám spôsobujú úzkosť, zároveň sú aj Božím pozvaním na uzdravenie. Sú ako varovné kontrolky na palubovej doske nášho auta. Dávajú nám najavo, že čosi nie je v poriadku a potrebuje to uzdravenie.

Po tom, čo som ako mladý muž spoznal Krista, na mojej palubovej doske zväčša svietili všelijaké kontrolky. Vďaka Ježišovi som mal nádej, no cítil som veľké nedostatky v oblasti pokoja. Čítal som si úryvky ako Jn 14, 27 a premýšľal som, prečo nemám to, čo mi Ježiš sľúbil. Veď som predsa naozaj uveril! Bol som jedným z tých, ktorí dali Ježišovi všetko. V kostole som bol vždy, keď sa otvorili dvere. Zúčastňoval som sa na evanjelizáciách a rôznymi spôsobmi som slúžil. Každý deň som čítal Písmo a modlil som sa. Prečo teda kontrolka môjho duchovného zdravia stále svietila a blikala tak jasne? Pri spätnom pohľade už vidím odpoveď: Pán ma pozýval uzdraviť sa.

V istom okamihu svojho putovania som prijal jednu výzvu: začal som sa Písmo učiť naspamäť. Približne prvých dvadsať úryvkov som sa sústredil na to, ako odovzdať evanjelium – radostnú zvesť o Ježišovi. Všimol som si, že zakaždým, keď som otvoril Písmo a snažil som sa zapamätať si nejaký úryvok, zakúsil som trošičku pokoja – dosť na to, aby ma to držalo pri tomto projekte. Keďže som stále emocionálne a duchovne trpel, rozhodol som sa, že si v Novom zákone naštudujem tému utrpenia. Z tohto dôvodu som sa prinútil vypísať si všetky novozákonné úryvky o utrpení a potom ich usporiadať do kategórií. Zároveň s tým, ako do mňa vstupovalo každé slovo inšpirované Duchom Svätým, rástla aj moja nádej a ja som začínal vidieť jeden spoločný motív.

Tým spoločným motívom bolo prisľúbenie pokoja a v Duchom vnuknutých spisoch svätého Pavla opakujúca sa zmienka o mysli. Niektoré úryvky ma stále mátali, napríklad spomínané Ježišovo prisľúbenie z Evanjelia podľa Jána (Jn 14, 27). Ako prvý ma oslovil úryvok z Listu Rimanom od svätého Pavla:

„Bratia, pre Božie milosrdenstvo vás prosím, aby ste svoje telá prinášali ako živú, svätú, Bohu milú obetu, ako svoju duchovnú bohoslužbu. A nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale premeňte sa obnovou zmýšľania, aby ste vedeli rozoznať, čo je Božia vôľa, čo je dobré, milé a dokonalé“ (Rim 12,1 – 2).

Vyhľadal som si slová premeňte sa a zistil som, že v gréčtine je použité rovnaké slovo, aké sa používa na opis zmeny húsenice na motýľa – metamorphosis. Na základe toho som pochopil, že moja myseľ môže byť uzdravená a premenená; z mučivého stavu môže prejsť do stavu, v ktorom bude krásna a slobodná. Stále som však netušil, ako by sa to mohlo udiať v praxi.

Boh však urobil čosi, čo robieva často: on sám toto zasiate semienko začal živiť a nechával ho rásť.

Úryvok pochádza z knihy Duchovný boj a rozlišovanie duchov.

Martina Bednáriková, Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre