Pôstne zamyslenie: Za mier vo svete

Z mariánskych zjavení je zrejmé, že Mária nenachádza zaľúbenie vo vojnách, smrti, ničení a rozvracaní rodín. Naopak, miluje mier, chvíle, keď krajiny zabudnú na vzájomné rozdiely a spoločne sa usilujú o dobro ľudstva...

„Modlite sa každý deň ruženec, aby sa skončila vojna a svetu nastal mier.“ Panna Mária Fatimská

Mier je nosným kameňom nejedného Máriinho posolstva. Aj troch fatimských pastierikov žiadala, aby sa každý deň modlili ruženec za mier vo svete a koniec prvej svetovej vojny. Zachovanie mieru trápilo Máriino materinské srdce aj v Rwande – vedela, že ak tamojší ľudia nezmenia svoje zmýšľanie, nevyhnú sa genocíde. Hovorí sa, že Panna Mária Fatimská hrala kľúčovú rolu aj v ukončení studenej vojny.

Od fatimského zjavenia v roku 1917 svet čelil ďalšej svetovej vojne a na konci dvadsiateho storočia aj rozličným vojenským zrážkam. Nezabudnime na vojny, o ktorých nemáme ani tušenia – veď kto z nás vie o každom lokálnom konflikte malých krajín?

Prečo nás Panna Mária vyzýva, aby sme sa modlili ruženec za mier vo svete? Dôvodov existuje mnoho. Jedným z nich je možno ten, že v modlitbe ruženca nás Mária učí o svojom Synovi, ktorý netúžil po ničom inom než pokoji. Možno pomáha každé zvolanie „pros za nás hriešnych“ – práve to predsa Mária robí. Prosí za obrátenie tých, ktorí si zvolili vojnu a násilie.

Ani v dnešnej modernej dobe sa svet nevyhol vojne a konfliktom. Takmer každý deň je svedkom nezmyselných útokov, ktoré majú na svedomí smrť mnohých nevinných. Nad ustráchanými ľuďmi sa vznáša hrozba terorizmu. Ak by sa niekomu Panna Mária zjavila dnes (ako to niektorí tvrdia), súčasťou jej posolstva by nepochybne bola aj modlitba za mier. Žiadala by nás o modlitby za obrátenie štátnych predstaviteľov, aby sa namiesto márnenia ľudských životov vždy usilovali o zachovanie mieru. Odpovedzme dnes na túto jej prosbu a staňme sa tými, ktorí šíria pokoj. Svet zúfalo potrebuje mierotvorcov.

Kráľovná mieru, daj, aby ľudia zmenili svoje zmýšľanie a získali tak pre svet mier. Daj, aby sme sa oslobodili od vojen a terorizmu.

Skutok na dnešný pôstny deň: Pomodli sa dnes ruženec. Skôr než začneš, vyslov svoj úmysel. Za mier vo svete.

Úryvok pochádza z knihy Pôstna cesta s Matkou Máriou, ktorú si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre