„Poskytnem dôkazy úplnej nepravdivosti toho, čo tvrdí špiritizmus“

Predstavenie knihy Zhubný špiritizmus

Tajomno medzi nebom a zemou odjakživa priťahovalo pozornosť človeka. Táto zvedavosť je taká stará ako ľudstvo samé a nie náhodou musel Boh už za Abrahámových čias rázne svojim zákonom vymedziť, ako veľmi sa mu protiví čarodejníctvo, dopytovanie sa mŕtvych a podobné ohavnosti.

Časy sa zmenili, ale ľudia nie. Dnešní veštci, mágovia a ľudoví liečitelia majú nátresk a na nezáujem o svoje služby sa rozhodne sťažovať nemôžu. A toto všetko sa deje dnes – v 21. storočí! Na jednej strane je Cirkev spoločnosťou odsudzovaná ako zastaraná a skostnatená; na strane druhej je tou istou spoločnosťou oslavovaný kult pseudo-duchovného vodcovstva pod taktovkou novodobých špiritistov. Veď je moderné chodiť za vešticami, občas si dať vyložiť budúcnosť z kariet, prípadne sa kontaktovať s mŕtvymi! Akoby už zdravý rozum strácal pevnú pôdu pod nohami.

Do tejto atmosféry vydávame knihu Zhubný špiritizmus s podnázvom Okultná činnosť Zlého v údajných komunikáciách s druhým svetom. Autor, taliansky exorcista Francesco Bamonte hovorí, že ju napísal zo súcitu k tým ľuďom, ktorí prišli do kontaktu so špiritizmom a jeho devastujúcimi následkami.

Poukazuje na nebezpečenstvá, ktorým sa zákazníci špiritistov vystavujú a jasne hovorí, že „tieto praktiky nie sú žiadnym prínosom v duchovnom napredovaní, či už v individuálnom alebo spoločenskom. Naopak, často sú zdrojom vážnych škôd psychologických, psychických, morálnych a duchovných. Poskytnem dôkazy úplnej nepravdivosti toho, čo tvrdí špiritizmus, a to že určitými spôsobmi je podľa vlastného želania možná komunikácia s druhým svetom a že z takejto komunikácie je možné získať množstvo informácií, nevyhnutných ponaučení v morálnych postojoch a vo svojej plnej sebarealizácii.“

Sme pozvaní skúmať duchovný svet, no vo svetle zjavenej pravdy samotným Bohom v Písme svätom a v náuke Cirkvi. To sú jediné dva bezpečné piliere, kde sa nemusíme obávať, že sa zamotáme do osídel Zlého. Človek, ktorý pozná Bibliu, Katechizmus Katolíckej cirkvi a žije sviatostným životom, len tak ľahko nespadne do bludov. Duch Svätý je jeho ochrancom, Pravda je jeho štítom. A aj prečítanie Bamonteho knihy pomôže k prehĺbeniu poznania v tejto oblasti.

Zuzana Ring,

Vydavateľstvo Zachej.sk

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre