Po čom je svet hladný?

Knižné tipy, s ktorými zmeníte svet.

Úprimne verím, že Boh chce, aby sme menili históriu. Ak máme ovplyvniť svet, musíme zároveň aj uchopiť fakt, že byť nositeľom kultúrnej zmeny znamená, to, že máme učiť národy a byť vzorom pre mocných! Uf! Silné slová!

Introducing

Mnohokrát sa ocitáme na mieste, na ktorom sa necítime byť hodní tejto práce. Uprostred davu nezodvihneme ruku a nezakričíme z plných pľúc: „ Tu ma máš! Pošli mňa!“. Nuž, ale faktom zostáva, že v liste Korinťanom 3, 5 sa píše: „ Nie že by sme boli schopní vymyslieť niečo sami od seba, akoby to bolo z nás, ale naša schopnosť je z Boha.“

Zdá sa, že by sme sa mali postaviť našim strachom a neistote čelom. Boh sám nás predsa uschopnil na to, aby sme sa mohli na túto cestu vydať bez obáv.

Vo svete je mnoho ľudí, ktorí dychtia po Bohu napriek tomu, že ho ešte nepoznajú. Len si predstavte, čo by sa mohlo stať, ak by  Telo Kristovo prebralo na seba svoju právoplatnú úlohu a vstúpilo do sfér spoločnosti, v ktorých môže zanechať vplyv – presne ako Dávid a Jozef, ktorí milovali svojich vodcov a kráľov, napriek tomu, že nepoznali Boha.

Niekedy mám pocit, že svet hľadá rodinu – ľudí, ktorí sa o seba navzájom zaujímajú a starajú nie kvôli peniazom alebo statusu, ale z lásky. Mnohí z nich zažili Boha spôsobom, ktorému azda nerozumejú

Ako ale takýto život vlastne vyzerá? Znamená to vybrať Boha zo škatuľky, do ktorej ho občas vkladáme. Znamená to znížiť sa, vzdať sa vlastných súdov voči ľuďom, ktorí Ho ešte nespoznali. Znamená to poznať Otcovo srdce, aby z nás jeho poznanie pretekalo do celého sveta.

Túžite meniť svet okolo seba? Prinášame vám knižné tipy, ktoré vás môžu na tejto ceste sprevádzať. 

Tu sú: 

Kresťan má byť kvasom, nie trkvasomKresťan má byť kvas a nie trkvas (Jozef Luscoň): Kniha z pera obľúbeného autora ma mladým pomôcť vojsť hlbšie do viery. Odpovedá na základné otázky:

  • čo je viera,
  • načo je viera,
  • ako vzniká a ako zaniká,
  • ako sa rozvíja a aké sú jej krízy.

Povie aj to, v čo máme veriť a čomu vôbec. Pomôže tam, kde sa viera stráca i kde sa chce získať či obnoviť. Pomôže tým, ktorí chcú niečo urobiť pre vieru svoju i svojich drahých.

 

 

 

3258beeb8661bb1340c2270beac69e2f

Spoznávam Ježiša (Júlia Hubeňáková): Predstava, že by namiesto nášho viac či menej obľúbeného kňaza predniesla veľmi krátku nedeľnú homíliu manželka jedného z farníkov a matka troch detí s trošičku podrezaným jazykom, je asi pritiahnutá za vlasy. No predstava, že takáto žena dokáže mať nedeľné evanjelium „prežuté“ vlastným spôsobom, že o ňom uvažuje tak, aby ho dokázala priblížiť deťom, aby im sprostredkovala stretnutie s Ježišom, je veľmi reálna. Až taká reálna, že z textov takejto ženy pôvodne uverejnených na verbumdomini.sk sa stala knižka.

 

 

 

143da29ff5c0eea3c004058be335c284Nadprirodzená moc premenenej mysle (Bill Johnson): Táto kniha zatrasie vaším člnom a zapáli vás vierou, ktorá mení svet! Straste pochybnosti a nevieru a nechajte sa ponoriť do života plného nadprirodzeného pôsobenia! Môžete žiť nadprirodzený život. V skutočnosti pohybovanie sa v nadprirodzenom svete by malo byť také bežné ako modlitba, chvála a čítanie Písma.

 

 

 

 

fe6a23ba7a19bc3059bfb37ab1eb243aKultúra úcty (Danny Silk)Kultúra úcty je praktická kniha plná moci a príbehov, prostredníctvom ktorých autor zobrazuje cirkev ako miesto bezpečia, slobody a rešpektu. Kniha sa dotkne vášho srdca, otvorí vám oči a ukáže vám nové obzory Božieho kráľovstva. Hovorí o dôležitosti päťnásobnej služby a odvoláva sa tým tak na biblický verš: „On ustanovil niektorých za apoštolov, niektorých za prorokov, iných za evanjelistov a iných za pastierov a učiteľov…“ (Ef 4,11).

Pravdy, ktoré kniha odhaľuje, sú uplatniteľné na vzťahoch v rodine, na pracovisku, v spoločenstve – kdekoľvek kde túžite prinášať Božie kráľovstvo.

 

 

0504e44f3f0615a4a14cc4cf1ae9582bQuo vadis, Titus? (Michal Titus Radošinský)O don Titusovi Zemanovi vyšla kniha už pred dvanástimi rokmi, teda v čase, keď ešte o jeho pohnutom, mučeníckom živote vedel málokto. V týchto dňoch, keď už je potvrdené Titusove blahorečenie, vychádza o slovenskom saleziánskom mučeníkovi druhá kniha s názvom Quo vadis Titus?

Kniha, ktorá sa číta ako jeden príbeh, nie je fabuláciou. Obsahuje hodnoverné informácie z mnohých archívov, svedectvá a hodnoverné výpovede priamych účastníkov, spoluvazňov, spolubratov, seleziánskych odchovancov, a samozrejme aj príbuzných.

 

 

 

 

1d0d239f07f96901125c67d2b76a179dZjavenia sv. Brigity Švédskej: Kniha Zjavenia sv. Brigity Švédskej prináša autentické zápisky zjavení tejto výnimočnej svätice spolu s­ intímnymi a­ výpovednými modlitbami, ktoré Brigitu viedli k­ hlbokému prežívaniu Božej prítomnosti.

 

 

 

 

Ešte viac výborných kníh s ktorými môžete zmeniť svet,

nájdete na stránke Zachej.sk.

 

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre