Po ceste blahoslavenstiev ruka v ruke s Ježišom

Knižné tipy na týždeň

Aj vy poznáte ten pocit? Neúnavnú, neochvejnú túžbu po radosti, pokoji, naplnení a láske…. Vidíme v nich zmysel nášho života (veď, čo by aj nie!) a snažíme sa ich dosiahnuť za každú cenu. Vlastnými silami sa kŕčovito ženieme za dosiahnutím svojho cieľa. A používame na to všetky možné tipy kľúčov – kľúč politiky, kľúč vedy, kľúč medicíny, kľúč hedonizmu…

Och, aké sklamanie, keď si uvedomíme, že naše kľúče nefungujú. Nepasujú do zámky a neodomknú dvere.

Existuje len jediný kľúč, ktorý dokáže otvoriť truhlicu plnú nebeských pokladov – radosti, pokoja, lásky, naplnenia. A ním je Ježiš!

Všetky chrbty

všetky

On jediný nám môže dať pravú radosť, lásku a pokoj. Je už načase prestať kráčať vo tme. Je načase začať kráčať Ruka v ruke s Ježišom.

Ruka v ruke s Ježišom

Cesta s Ježišom môže byť strmá, no dôležité je na nej vytrvať. Práve to je cesta na vrch Pánov,  kde je plnosť radosti a pokoja. Sám Ježiš kráčal tou cestou. Cestou blahoslavenstiev.

Cesta blahoslavenstiev

Poďme, vykročme. Ježiš nás očakáva. Nestrácajme čas a poďme sa s ním stretnúť tvárou v tvár v adorácii.

P1260477

 

Titus IdešMnohí takúto blízkosť skutočne žili a stále žijú. Kráčajú ruka v ruke s Ježišom, hľadia mu do tváre, počúvajú jeho hlas. Jedným z nich bol aj blahoslavený Titus Zeman – salezián. Trpiaci pre ľudskú slabosť, ale ochotný pre Božiu veľkosť. Raz to ktosi vyslovil: „Táto generácia má medzi sebou svätcov.“ A prišlo sa na meno Titus Zeman. Hneď sa ozvalo viacero hlasov: „Bol to mučeník!“

Knižné tipy na tento týždeň:

 

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre