Panna Mária z Las Lajas

Počuli ste už o Panne Márii z Las Lajas? Prinášame vám úryvok z našej najnovšej knihy 10 zázrakov ruženca, vďaka ktorej spoznáte toto kolumbijské miesto, ako aj obrovský zázrak, ktorý sa tam stal v 18. storočí.

Osemsto rokov učil Boh svoj ľud o božskom pôvode ruženca cez oficiálne pápežské dokumenty. Najsvätejšia Trojica nám dokonca pri niekoľkých príležitostiach zoslala zázrak, aby sme tak lepšie nahliadli a hlbšie pochopili pravdivosť ružencovej tradície, ako nám ju podávajú pápeži.

V roku 1754 sa v Kolumbii stalo niečo, čo dodnes privádza do rozpakov teológov, geológov a iných odborníkov. Tou udalosťou je zázračné zjavenie sa obrazu Panny Márie z Las Lajas (Panny Márie zo skál), ktorý je vedeckým hlavolamom a závažným dôkazom na podporu tvrdenia, že pôvod ruženca je naozaj božský.Príbeh nám hovorí o žene menom Maria Mueses de Quiñones, ktorá sa spolu so svojou hluchonemou dcérou Rosou vracala domov z neďalekej dediny. Práve prechádzali cez nebezpečný skalný úsek, keď ich zastihla búrka, a Maria s dcérou sa pred ňou ukryla v bralách. Z ničoho nič malá Rosa po prvýkrát v živote prehovorila; videla vraj krásnu paniu, ktorá ju k sebe volala. Maria nijakú ženu nevidela ani nepočula, ibaže ju prekvapilo, že jej dcéra hovorí. Niekoľko dní nato sa Rosa stratila z dediny a jej matke okamžite napadlo ísť ju hľadať do skalného kaňonu. A stalo sa niečo neuveriteľné. Keď Maria prišla do skál, našla tam svoju dcéru zaujatú hrou s malým dieťaťom, ktorého matka stála neďaleko. Nebol to nik iný ako Panna Mária a Ježiš. Maria a jej dcéra sa rozhodli, že o tomto zážitku nikomu nepovedia, ale budú na toto miesto často chodievať, aby sa tu modlili a prosili Pannu Máriu o orodovanie.

Po niekoľkých mesiacoch malá Rosa náhle ochorela a zomrela. Nešťastná Maria vzala svoju zosnulú dcéru do skalného kaňonu a prosila Pannu Máriu, aby sa za Rosu prihovorila u svojho Syna, ktorý mal moc priviesť ju k životu. Jej modlitba bola zázračne vypočutá. Keď Maria prišla späť do dediny a ľudia sa dozvedeli, že Rosa žije, boli nesmierne zvedaví na miesto, kde sa malej Rose vrátila nielen reč, ale aj život. Vybrali sa preto s Mariou a Rosou do skál a na jednej z nich si ktosi všimol nádherný obraz Panny Márie, ktorý tam Maria ani Rosa nikdy predtým nevideli. Nikto nevedel, kto ho namaľoval alebo odkiaľ sa tam vzal. Na tom krásnom obraze Panna Mária drží dieťa Ježiša a dáva svätému Dominikovi ruženec, zatiaľ čo Ježiško podáva svätému Františkovi z Assisi šnúru na habit.

Po skončení vyšetrovania sa civilné orgány aj odborníci zhodli na tom, že v tomto prípade rozhodne nejde o maľbu, ale o zázrak – obraz je totiž súčasťou samotnej skaly. Geológovia z rôznych častí skaly odobrali vzorky a zistili, že na jej povrchu nie je ani stopa po farbe, nátere či pigmente. Farby tohto záhadného obrazu sú farbami samotnej skaly a siahajú až niekoľko desiatok centimetrov do hĺbky! Jediné, čo na zázračnom obraze vzniklo rukou človeka, sú koruny nad hlavami Ježiška a Márie, ktoré im primaľovali miestni ctitelia. Už viac než dve storočia je toto miesto cieľom pútnikov a zbožných ľudí. V roku 1951 Cirkev schválila uctievanie Panny Márie pod titulom „Panna Mária z Las Lajas“ a kostol vybudovaný okolo obrazu bol vyhlásený za baziliku minor.

Knihu 10 zázrakov ruženca môžete získať so zľavou 20 % do 11.5.2021.

Martina Bednáriková, Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre