Okno ako dar

Buďte súčasťou zmeny! Potrebujeme zakúpiť a vymeniť aspoň 15 okien v novovznikajúcom Krajskom centre rómskej misie na Sigorde (pri Prešove). Centrum bude slúžiť všetkým ako stravovacie a ubytovacie zariadenie s telocvičňou. Centrum rekonštruujú a okná vymieňajú samotní Rómovia, ktorí zároveň zabezpečujú chod Centra. Svoju podporu nám vyjadrila známa slovenská herečka Anikó Vargová.

O projekte

Budujeme miesto pre oddych tela i duše” pre každého, kto k nám príde. K tomu je potrebné vymeniť okná – aby tu bolo teplejšie a krajšie. Naše Krajské centrum rómskej misie na Sigorde rekonštruujú najmä rómski zamestnanci a dobrovoľníci. Slúžiť bude na krátkodobé pobytové aktivity pre všetkých: školenia, kurzy, duchovné obnovy, dovolenky. Môžete k nám prísť aj Vy.

Svoju podporu nám vyjadrila aj známa slovenská filmová, televízna a divadelná herečka Anikó Vargová, ktorá je držiteľkou niekoľkých ocenení a má za sebou významné úspechy. Anikó, ďakujeme veľmi pekne za podporu!

Čo je cieľom nášho projektu?

Vymeniť aspoň 15 okien! …aby sme vytvorili krajšie a teplejšie miesto. Pre všetkých.

Krajské centrum rómskej misie na Sigorde sa rozvíja v starej budove SOU Lesníckeho neďaleko Prešova. Je súčasťou činnosti občianskeho združenia Horúci tím a pokračovaním veľkého diela Gréckokatolíckej rómskej misie, vďaka ktorej už mnoho Rómov zmenilo svoje životy. Títo Rómovia pomáhajú ako dobrovoľníci či zamestnanci pri budovaní miesta, ktoré má slúžiť ako oddychovo-vzdelávacie centrum pre ľudí z celého Slovenska. Výnimočné je, že do budovania Rómovia vkladajú aj kúsok svojho srdca. ❤

Táto budova má až 250 okien! A za posledný rok a pol sa nám ich podarilo vymeniť už 125. S Vašou pomocou vymeníme ďalšie.

Na Slovensku chýbajú príklady dobrej praxe. U nás môžu návštevníci spoznať rómskych kuchárov či iných šikovných Rómov, ktorí sa starajú o chod Centra. Zároveň u nás môžu Rómovia dôstojne pracovať – za srdečnej a priateľskej atmosféry. Príďte sa jej k nám nadýchať!

Prečo je Vaša podpora dôležitá?

  • Výmenou okien sfunkčníme, skrášlime a tepelne zastabilizujeme oddychovo-vzdelávacie centrum na Sigorde (na fotografii nižšie).
  • Budú môcť u nás prebiehať krátkodobé pobytové aktivity pre verejnosť (aj pre Vás), a to školenia, kurzy, duchovné obnovy, dovolenky a pod.
  • Vďaka výmene okien získava denne okolo 15 rómskych dobrovoľníkov a zamestnancov pracovné zručnosti.
  • Vaším príspevkom podporíte integráciu, spriatelenie rómskeho a slovenského národa a napomôžete tak k celoslovenskej zmene.

Ako použijeme vašu podporu?

15 okien = 5000 eur. Viac podpory = viac okien.

Jedno okno stojí priemerne 320 eur. Ak vyzbierame 5000 eur, vymeníme 15 okien. Ak vyzbierame viac, vymeníme viac okien.

Skvelou správou je, že ani 1 Vaše euro nevyjde nazmar. Okná nám dodáva firma len za výrobné náklady. Okná vymieňajú rómski zamestnanci a dobrovoľníci, ktorí takto získavajú pracovné zručnosti.

Budova Krajského centra rómskej misie má až 250 okien! Za posledný rok a pol sa nám ich podarilo vymeniť už 125. S Vašou pomocou vymeníme ďalšie.

Kedy a kde bude projekt realizovaný?

Po obdržaní Vašich darov (niekedy koncom roka 2021) si objednáme 15 alebo viac okien (v závislosti od vyzbieranej sumy) od firmy, ktorá nám okná dodáva za výrobné náklady. Proces výroby trvá následne 2 až 3 mesiace.

Od marca do mája naši pracovníci vymenia okná, na ktoré ste nám prispeli a ktoré sa nachádzajú v dôležitých častiach budovy Krajského centra rómskej misie.

Sigord, kde sa naše Centrum nachádza, je rekreačná oblasť 15 km od Prešova uprostred Slanských vrchov. Je tu krásna príroda a početné turistické chodníky, ktoré ocenia všetci návštevníci aktivít nášho oddychovo-vzdelávacieho centra.

Pomôžte nám vymeniť okná a príďte si vychutnať krásne miesto pre oddych tela i duše na Sigorde!

Viac informácií vrátane možnosti prispieť nájdete na webe Okno ako dar.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre