Odpovedzme na Božie volanie

Vincentská rodina organizuje celoslovenskú verejnú zbierku s názvom Boj proti hladu na pomoc chudobným na Haiti, Hondurase, Albánsku, Rusku, Ukrajine a na Slovensku. Pri tejto príležitosti vám prinášame svedectvá laických misijných dobrovoľníčok Lucie a Ingrid, ktoré vám priblížia svoje pocity z misijnej práce v Hondurase.

Lucia Fusková, vincentská laická misonárka zo Slovenska

Na misiách som bola tri mesiace.  Túžila som na vlastnej koži zažiť chudobu a pomáhať tam, kde je to potrebné. Stále mám tú túžbu, no momentálne „misionárčim“ vo svojej rodine a venujem sa malej dcérke. Na Hondurase ma prekvapila rozmanitosť, kultúra, viera, život, jednoduchosť a čas.

Ingrid Konigová, vincentská laická misonárka zo Slovenska

Na misiách som bola osem mesiacov. Cítila som Božie volanie, ani sama neviem prečo…. veď aj na Slovensku je dosť chudobných ľudí. Ale skrátka, musela som odísť… zahorelo mi srdce. Myslím, že tam bola túžba opustiť všetko, ako sa píše v evanjeliu.

Na Hondurase sa veľa vecí robí úplne inak. Jednoduché činnosti, ako npr. počítanie na prstoch, ale aj iné zvyky… nikdy by mi nenapadlo, že to niekto robí inak, ako my.

Viac o zbierke Boj proti hladu nájdete na www.bojprotihladu.sk.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre