Keď si nevieme vybrať (Novinky #1)

Stáva sa mi to často. Prídem do kníhkupectva, stojím pred vysokými policami plnými výborných kníh a nedokážem si vybrať. Skrátka to nejde. Hľadí na mňa toľko skvelých publikácii, že vybrať len zopár (jednu?) by bol hriech/nemožné/zázrak….

A tak tam len stojím a pohľadom prechádzam jeden chrbát knihy za druhým v nádeji, že sa jeden z nich pohne a zvláštnym, nadprirodzeným spôsobom mi dá znamenie, že TO JE ONA!

Novinky 24apríl

Alebo, že aspoň príde nejaká teta predavačka a vyberie za mňa presne tú knihu, ktorú chcem, len o tom ešte neviem.

Nuž, vďaka Bohu za tieto duše kníhkupectva, ktoré svoje životné poslanie berú naozaj vážne. Vďaka nim je život jednoduchší. A krajší. A plný hodnotnejšieho čítania.

Na diaľku s knihami síce hýbať nevieme, ale odporučiť pár skvelých noviniek, ktoré by vám mohli obohatiť život vám rozhodne môžeme.

Môžeme a aj odporučíme.

Prinášame vám výber tohtotýždňových noviniek, ktoré by rozhodne nemali ujsť vašej pozornosti!

Fatima

Fatima: Modlitba a pokánie – Nádej a záchrana (Marian Gavenda)

Kniha slúži tým, čo putujú do Fatimy ako užitočný sprievodca, ktorý im, najmä vďaka fotografiám, pomôže rýchlo sa tu zorientovať a zároveň dozvedieť čo najviac údajov o samotných zjaveniach a ich odkaze. Pre tých, čo sa do Fatimy nemôžu dostať, chce tieto miesta a udalosti priblížiť aspoň nepriamo a priniesť im Fatimu do ich domovov. A pre tých, čo vo Fatime boli, ako aj pre ich blízkych, chce byť kniha suvenírom i spomienkou. Fotografie im pripomenú zážitky, text zas bohatstvo a aktuálnosť fatimského posolstva.

 

Encykliky Benedikta XVI.

Encykliky Benedikta XVI. 

Súborné dielo encyklík emeritného pápeža Benedikta XVI. s názvom Encykliky Benedikta XVI. obsahuje tri encykliky, ktoré vydal ako pápež od svojho zvolenia 19. apríla 2005.

 

 

 

 

Na ceste do Emauz

Na ceste do Emauz I. (Rok „B“) a Na ceste do Emauz II. (Rok „B“)

Knihy Na ceste do Emauz. obsahujú zamyslenia k nedeľným čítaniam liturgického roka „B“.

 

 

 

 

Čítanie na každý deň

Čítanie na každý deň (Lev Nikolajevič Tolstoj)

Čítanie na každý deň je posledným významným dielom Ľva Nikolajeviča Tolstého. Napriek tomu, že ide o veľmi hodnotné dielo, je pomerne málo známe. Bolo obľúbeným dielo autora a sprevádzalo ho až do konca života. Hľadal a nachádzal v nej odpovede na otázky, ktoré pred neho postavil život vyplnený mučivým hľadaním pravdy. Ako písal aj vo svojom denníku, z tejto knihy čerpal duchovné sily a v posledných chvíľach života mu prinášala útechu a pokoj.

 

 

P1240698

Slovo+ 8/2017

Téma: Slovenskí hrdinovia v nebi

V rámci témy si prečítate:

  • Ako sa stať slovenským svätcom:  Ako je možné stať sa svätým v našich domácich podmienkach? Ponúkame sedem rád na ceste k (slovenskej) svätosti.
  • je možné byť svätý. Alebo: Čo také mali svätci, že sa im to podarilo? Svätosť je určená pre nás. Poďme sa pozrieť, čo ľudské sa za svätosťou skrýva!

A ešte o mnoho viac!

 

Nestačí vám tento výber? FANTASTICKÉ! V kníhkupectve Zachej.sk a na www.zachej.sk máme ešte viac skvelých kníh, ktoré sa vám budú páčiť? Neveríte? Presvedčte sa sami!

<Ísť do obchodu>

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre