NOVINKA od Zachej.sk: Uzdravujúci pôst duše

Poznáte ten pocit, keď vás kniha totálne dostane? Je skvelé, keď to, čo je obsiahnuté v knihách prevyšuje moje poznanie, keď kniha donúti padnúť moju sánku, keď sa moje vnútro zachveje a spolu so Sokratom môžem povedať: „Viem, že nič neviem!“

Uzdravujúci pôst duše

Tak presne toto sa mi stalo, keď som po prvýkrát čítala knihu Uzdravujúci pôst duše. Absolútne inovatívna myšlienka – nepostiť sa od jedla, ale od hriechu – ma totálne dostala!

Pôst – vzdanie sa istého druhu pohodlia, odumieranie túžbam – umožňuje rast vo svätosti. Tradičný pôst je chápaný ako zrieknutie sa televízie či obľúbeného jedla. No čo sa stane, keď sa pokúsime vzdať sa svojich hriechov a zároveň rozpoznať pravdivé dôvody, pre ktoré sú tak hlboko zakorenené v našich životoch? Hriech nie je len skutok, je to miesto srdca a pohyb srdca – smerom k hriechu alebo od neho. Spáchanie hriechu úzko súvisí s myšlienkami, očakávaniami a emóciami.

Postiť sa od hriechu… Bolo by to skvelé, ale dá sa to? Je to vôbec možné? Neprecenil autor svoje sily a nechce ma presvedčiť, že sa budem snažiť o niečo nedosiahnuteľné?

Vôbec nie! Koncept, akým je táto kniha navrhnutá, dáva predpoklad tomu, že naša snaha bude korunovaná úspechom. Autor Ken Kniepmann počíta s tým, že na zakorenenie dobrého návyku a rovnako tak aj na vykorenenie toho zlého, treba určitý čas. Aj preto je kniha rozvrhnutá na 40 dní a 7 týždňov, počas ktorých je autor bok po boku každému, kto chce zažiť skutočnú premenu svojho srdca.

Krok po kroku najskôr pomenúva hriech, no nezostáva len pri tom. Všíma si strom, na ktorom rastie ovocie hriechu a ide dokonca ešte hlbšie: odkrýva aj korene tohto stromu. Túto dedukciu považujem za kľúčovú, pretože ak chceme odstrániť zlé ovocie a chceme, aby už viac nevyrástlo, potrebujeme odstrániť nielen strom, ale aj korene, z ktorých vyrastá.

A ďalší bonus: každý odhalený hriech nahrádza príslušnou čnosťou: pýchu pokorou, lakomstvo štedrosťou, závisť láskavosťou, hnev trpezlivosťou, smilstvo cudnosťou, obžerstvo zdržanlivosťou a lenivosť usilovnosťou.

Ak sa vydáme na 40-dňovú cestu Uzdravujúceho pôstu duše, budeme pravdivejšie vnímať hriech a emocionálne rany, ktoré spôsobuje. Vyzbrojme sa konkrétnymi a praktickými prostriedkami na odstránenie týchto prekážok. Modlime sa s vierou o uzdravenie svojich duší!

Uzdravujúci pôst duše

Zuzana Ring,

Vydavateľstvo Zachej.sk

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre