NOVINKA od Zachej.sk: Spoznajte obety a utrpenia blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej

Novinka, ktorá vám vyrazí dych a neodtrhnete sa od nej, až kým ju nedočítate

Život a dielo nemeckej blahoslavenej mystičky, stigmatičky a augustiniánskej mníšky Anny Kataríny Emmerichovej už takmer 200 rokov fascinuje každého, kto s touto výnimočnou ženou príde do kontaktu. Neuveriteľné zjavenia, ktoré Boh umožnil zažiť na lôžko pripútanej Anne Kataríne a ktoré dnes tak nadšene čítame, však neboli zadarmo. Anna Katarína Emmerichová ich musela splatiť obrovským utrpením, o ktorom sa väčšine z nás nesníva ani v tých najhorších snoch. Aby sme vám priblížili i túto odvrátenú stránku jej života, ktorá ju sprevádzala už od detstva, rozhodli sme sa vydať knihu Obety a utrpenia Anny Kataríny Emmerichovej od nemeckého redemptoristu, teológa a spisovateľa Karla Erharda Schmögera.

Nesmierne utrpenie Anny Kataríny, s ktorým sa v knihe stretnete, zahŕňa týranie vrátane škrtenia či mnohých bitiek, naťahovanie Anny na škripec, trhanie svalov, hluchota, ťažké choroby, ktoré nemali konca, bolesti hlavy, z ktorých omdlievala, a mnohé, mnohé iné. Všetky tieto bolesti, s ktorými sa väčšina z nás vo svojom živote stretne len vo filmoch či knihách, dokázala blahoslavená dokonca aj v tých najhorších chvíľach, kedy sa zdalo, že už umiera, obetovať pre dobro Cirkvi – najmä pápeža, ale aj rôznych biskupov, kňazov i laikov.

Svojimi bolesťami Anna navyše vykupovala duše mnohých hriešnikov, ktorí by sa inak dostali do zatratenia. V jednom z mystických zážitkov, ktoré prežila z milosti Božej, sa blahoslavená videla na jednej miske váh, pričom na druhej stáli zástupy hriešnikov. Keď jej smútku, utrpenia a bolestí pribúdalo, miska s hriešnikmi vystúpila. Anna Katarína tak videla, že veľkú časť hriešnikov zachránila.

Okrem svojho vlastného utrpenia na seba Anna Katarína často preberala utrpenie iných ľudí, za ktorých sa modlila. V jednom prípade sa modlila za istú chorú uršulínku. Okamžite „prebrala“ jej lámku (bolesti kĺbov), ktorá uršulínku privádzala do zúfalstva. Anna prijala všetko jej urpenie s pokorou a trpezlivosťou, hoci ju skutočne sužovalo a spôsobovalo jej nevýslovné bolesti.

Utrpenie Anny Kataríny Emmerichovej, ktoré počas jej pozemského života nemalo konca, je v knihe Obety a utrpenia Anny Kataríny Emmerichovej navyše sprevádzané doslova nadpozemskými zjaveniami a výjavmi, ktoré každodenne prežívala. Hoci blahoslavená počas svojho života kvôli svojmu zdravotnému stavu nemohla cestovať, vo svojich víziách často navštevovala Rím a mnohé iné talianske mestá. No nielen to. Anna Katarína Emmerichová mysticky precestovala veľkú časť našej planéty. V jednej z vízií dokonca opisuje svoju cestu do Japonska.

Objavme hodnotu a zmysel utrpenia v našich životoch vďaka bl. Anne Kataríne Emmerichovej

V máji 1987 svätý Ján Pavol II. o Anne Kataríne Emmerichovej povedal: „Sestra Emmerichová nám svojím mystickým životom ukazuje hodnotu obety a utrpenia v jednote s ukrižovaným Pánom.“ Aj toto je dôvod, prečo sme vydali knihu Obety a utrpenia Anny Kataríny Emmerichovej práve v tejto dobe, keď mnoho ľudí prežíva ťažkosti a problémy ako dôsledok epidémie koronavírusu, ktorá zasiahla celý svet. Veríme, že vďaka čítaniu o nesmiernom utrpení Anny Kataríny v jednote s Kristom naberie naše vlastné utrpenie úplne nový rozmer, a dúfame, že vďaka knihe dokážeme dať vlastným krížom, ťažkostiam a bolestiam hlbší zmysel. Aj dnes totiž Cirkev, umierajúci i hriešnici potrebujú našu pomoc.

Modlitba k bl. Anne Kataríne Emmerichovej

Blahoslavená Anna Katarína, ty si z milosti Božej pretrpela obrovské muky za Cirkev, obrátenie hriešnikov a duše v očistci. Prosíme ťa, pomôž nám pochopiť nesmiernu silu utrpenia a daj, aby sme ho na tvoj príhovor dokázali obetovať Bohu pre dobro duší. Amen.

Vzbura anjelov

Martina Bednáriková, vydavateľstvo Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre