NOVINKA od Zachej.sk: Ján Pavol II. radikálne zmenil môj pohľad na všetko

Kniha Radostná zvesť o sexe a manželstve je v poradí už 43. publikáciou, ktorá vyšla z našej vydavateľskej dielne a zároveň prvou, ktorú sme vydali aj napriek tomu, že už raz na Slovensku vyšla.

Radostná zvesť o sexe a manželstve

Stály záujem a istý typ bezmocnosti našich známych z toho, že kniha je vypredaná a nedá sa k nej viac dostať, nás motivoval, aby sme urobili odvážny krok a opäť ju na Slovensku sprístupnili. Verím, že sme urobili dobre.

Jedná sa o absolútne výnimočné dielo, akýsi základ, či dokonca „katechizmus katolíckeho učenia o sexe a manželstve“ (arcibiskup kapucín Charles J. Chaput), povinnú literatúru, „must have“ každého snúbeneckého, či manželského páru. Prečo? Pretože nikde inde nenájdete tak jasne sformulované odpovede na tie najdelikátnejšie a najodvážnejšie otázky manželskej intimity.

Výpoveď autora je o to cennejšia, že jej predchádzalo jeho osobné hľadanie. A zdroj poznania našiel na tom najmenej očakávanom mieste: v teológii tela, ktorú sformuloval pápež Ján Pavol II.

Christopher West hovorí: „Pravda je taká, že príspevok Jána Pavla II. k učeniu Cirkvi o sexe a manželstve je taký obrovský, že viac než dve tretiny všetkého, čo kedy Katolícka cirkev povedala o týchto témach, pochádza z obdobia jeho pontifikátu. Napriek tomu je jeho dielo priemernému katolíkovi prakticky úplne neznáme.

       To, čo som čítal, prenikalo a odhaľovalo najtajnejšie zákutia môjho srdca. Tento starý pápež, ktorý žil celý život v celibáte, sa nejakým tajomným spôsobom dokázal dotknúť mojich najhlbších túžob a pomohol mi objaviť ich zmysel.

Radikálne zmenil spôsob, akým som pozeral na svoju mužskosť, na ženy a tiež to, ako som chápal Cirkev a Boha. Skrátka a dobre, zmenil môj pohľad na všetko. V tej chvíli som vedel, že chcem stráviť zvyšok svojho života tým, že budem skúmať myšlienky tohto pápeža a deliť sa o ne s ostatnými.“

Radostná zvesť o sexe a manželstve presne toto robí. Delí sa. Pravdivo, hlboko a úplne. Máme nádej, že táto jedinečná kniha prinesie nový vietor slobody a pravdy do vášho manželstva.

Zuzana Ring, Zachej.sk

Radostná zvesť o sexe a manželstve

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre