NOVINKA od Zachej.sk: 15 štvrtkov sv. Rity

Čo robí osobnosťou svätej Rity tak príťažlivou? Prečo je jednou z najpopulárnejších svätíc Talianska a jej úcta astronomicky rastie aj u nás na Slovensku? Je vôbec niečo, čo by táto mocná orodovníčka nedokázala u Boha vyprosiť?

15 štvrtkov sv. Rity

Všade tam, kde zlyhávajú ľudské prostriedky na dosiahnutie nejakej milosti, všade tam, kde sa zdá, že sa stratila všetka nádej a všade tam, kde si už viac nevieme rady, prichádza na pomoc sv. Rita. Nie nadarmo sa nazýva patrónkou neriešiteľných situácií.

V našom vydavateľstve vydávame už piatu publikáciu z edície Rita medzi nami s názvom 15 štvrtkov sv. Rity. Názov edície dobre vystihuje to, čo sme chceli tlmočiť už vydaním prvej knihy: že sv. Rita nie je niekde ďaleko, odtrhnutá od našej reality, ale jej prítomnosť je živá, skutočná a chce nám byť oporou v tom všetkom, čo prežívame. Chce byť majákom smerom k Bohu na rozbúrenej ceste životom.

15 štvrtkov sv. Rity je pobožnosť, ktorá pomôže dobre sa pripraviť na slávenie hlavného sviatku tejto svätice 22. mája. Trvá 15 týždňov predtým a každý týždeň je zameraná pozornosť na iný aspekt života sv. Rity. Svätci sa nám môžu niekde zdať vzdialení, no spoznaním jej života zistíme, že dýchala ten istý vzduch ako my a bola vystavená rovnakým, ak nie ešte ťažším skúškam. Rita má recept na to, ako si zachovať dôveru v Boha aj tvárou v tvár tým najhroznejším skúškam a ako z nich vyjsť zocelená. Nebojte sa obrátiť vo svojich modlitbách k tejto svätej a na vlastnej koži spoznať silu jej príhovoru.

15 štvrtkov sv. Rity

Zuzana Ring,

Vydavateľstvo Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre