Novinka na Zachej.sk: Svätec, ktorý čítal v dušiach

Spoznajte svätého Jána Máriu Vianneyho – kňaza, ktorý ovplyvnil generácie veriacich

Horlivosť svätého Jána Máriu Vianneyho, patróna kňazov a farárov, je povestná. Vďaka svojej láske k Bohu a dušiam zmenil nielen farnosť Ars, v ktorej väčšinu života pôsobil, ale aj ľudí z rôznych kútov sveta, ktorí ho počas jeho života so záujmom vyhľadávali. Jeho životné dielo sa však smrťou ani zďaleka neskončilo; práve naopak. Svätosť jednoduchého a postavou drobného muža naďalej ovplyvňuje svet, a to najmä prostredníctvom zázrakov, ktoré sa na jeho príhovor udiali, ako aj výrokov a kázní, ktoré sme sa vám – našim čitateľom – po prvýkrát rozhodli sprístupniť aj na Slovensku prostredníctvom novinky z vydavateľstva Zachej.sk Svätec, ktorý čítal v dušiach.

Kniha vám pomôže spoznať tohto výnimočného kňaza z úplne nového uhla pohľadu, aký ste doteraz nemali možnosť zbadať. Do hĺbky totiž približuje jeho charakterové črty ako svätosť, horlivosť za Božie kráľovstvo a lásku k Bohu i dušiam. To však nie je všetko. Ján Mária dobre poznal ničivú silu hriechu. Vedel, aké následky prináša i ten najmenší hriech, a preto sa zo všetkých síl po celý život snažil priviesť ľudí k Ježišovi. Neúnavne spovedal a vďaka svojmu daru čítať v dušiach ľudí, ktorí za ním prichádzali, obrátil mnohých – dokonca aj zatvrdilých – hriešnikov. Vďaka knihe Svätec, ktorý čítal v dušiach pochopíte, ako veľmi hriech ničí nielen naše duše, ale aj naše životy.

Okrem toho vďaka novinke spoznáte aj Vianneyho:
  • život
  • skutky
  • katechézy
  • príhovory
  • výroky
  • zázraky
  • a ešte oveľa viac

Ako povedal sám Ján Mária: „Mnoho hriešnikov sa obrátilo vplyvom, ktorý naňho mali svätci.“ Vplyv tohto dedinského farára prekračuje hranice a je značný ešte aj v 21. storočí, viac než 150 rokov po jeho smrti. Sme si istí, že prostredníctvom knihy Svätec, ktorý čítal v dušiach prinesie svoje ovocie aj vo vašom živote a pomôže vám priblížiť sa k Bohu. A ako bonus: Kniha je cirkevne schválená. Veríme, že bude vaším príjemným spoločníkom počas upršaných jesenných chvíľ.

Novéna k svätému Jánovi Pavlovi II.

Martina Bednáriková, Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre