Novinka, ktorú si zamilujete: Prelomový pôst

Stretnite sa s Bohom vo Svätom písme vďaka novinke z vydavateľstva Zachej.sk Prelomový pôst

Asi každý kresťan túži prežiť Pôstne obdobie naplno. Mnohí z nás sa zapierajú nielen fyzicky (studenými sprchami, prísnejšími pôstami pár dní do týždňa, odrieknutím obľúbených jedál…), ale aj duchovne prostredníctvom rôznych výziev. Počas pôstu sa tiež snažíme tráviť viac času v modlitbe, s Božím slovom či čítaním rôznych kresťanských kníh. Častokrát sa však náš začiatočný zápal a nadšenie pre dobrú vec po pár dňoch stretáva s realitou… a my zisťujeme, že na všetky naše skvelé pôstne predsavzatia jednoducho nemáme ani čas, ani chuť.

Tento rok to však môže dopadnúť aj inak. Čo by ste povedali na pôstne predsavzatie, ktorého splnenie vám nezaberie viac ako pár minút denne, no jeho účinok je napriek tomu trvalý a transformujúci? Kniha Prelomový pôst skvelého autora Richarda Rohra je presne tým dielom, ktoré počas tohtoročného pôstu potrebujete, nech už sa na svojej životnej ceste nachádzate kdekoľvek. Skúsených čitateľov dielo ohromí svojou hĺbkou, kým nováčikov očarí podmanivou jednoduchosťou. A to vďaka jednoduchej ingrediencii: starostlivo vybraným pasážam zo Svätého Písma, ktoré je vždy fascinujúce.

Prelomový pôst obsahuje denné rozjímania na celé pôstne obdobie. Súčasťou rozjímania je krátky text zo Svätého písma, trefné zamyslenie a podnet na modlitbu. Každé zamyslenie prečítate za menej než 5 minút, no jeho obsah vás bude sprevádzať po celý deň. Na to, aby ste zmenili svoj život, sa totiž nepotrebujete naučiť naspamäť siahodlhé pasáže z Biblie. Všetko, čo k tomu potrebujete, je jedna či dve trefné vety, ktoré si zapíšete do svojho srdca. A už ich odtiaľ nikdy nevymažete.

„Zistil som, že v duchovnom živote je menej vždy viac. Dlhé pasáže z Písma alebo ich priveľký počet jednoducho bránia potrebnému zameraniu a účinku. Nevieme, na čo uprieť svoj zrak, až napokon skončíme tak, že sa nepozeráme nikde a zostávame v nábožnom zmätku. Malý kúsok Božieho slova zvládne dlhú cestu.“

Knihu Prelomový pôst môžete získať so zľavou 20 % len za 6,32 € do utorka 16.2.2021.

Martina Bednáriková, Zachej.sk

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre