NOVINKA: 13 utorkov ku cti svätého Antona

Spomínam si, že čítanie životopisov svätých bolo pre mňa už od detstva fascinujúce. Každý z nich bol iný, a vôbec neboli ako cez kopirák. Roztrúsení po celom svete, rozličnej farby pleti, niektorí boli chudobní, iní príslušníci kráľovských rodov, ďalší obyčajní chlapci a dievčatá. Toľko pestrosti a predsa rovnaký záver života: povýšení na oltár ako svätí. Takmer nedosiahnuteľný cieľ.

13 utorkov ku cti svätého Antona za naše rodiny

A predsa: svätci nás chcú naučiť jednu vec: ak sa to podarilo mne, podarí sa to aj tebe! Práve toto máme mať na mysli, keď ich prosíme o príhovor. Nestavať sa k nim magicky: pomodlím sa toto a ty mi dáš toto; ale hľadať, kde sa život tohto konkrétneho svätca pretína s tým mojim a v čom môžem „napodobniť“ jeho lásku k Bohu.

13 utorkov ku cti svätého Antona je starobylá pobožnosť k jednému z najpopulárnejších svätcov Katolíckej cirkvi. Po celom svete má milióny ctiteľov a vy môžete k nim patriť tiež. Táto brožúra vám pomôže dobre sa pripraviť na jeho sviatok a to tým, že sa k nemu budete modliť trinásť utorkov pred 13. júnom. Je to deň, keď sa svätý Anton „narodil pre nebo“ a zároveň deň jeho sviatku.

Každý z trinástich utorkov je venovaný jednej čnosti svätého Antona, nad ktorou je potrebné rozjímať a vyprosovať si ju od Boha prostredníctvom mocného príhovoru tohto svätca. Sú to čnosti viery, nádeje, lásky k Bohu, lásky k blížnemu, pokory, poslušnosti, chudoby, čistoty, pokánia, modlitby, lásky k Eucharistii, k Panne Márii i k Božiemu slovu.

Máme sa od neho čo učiť, tak poďme na to!

13 utorkov ku cti sv. Antona

Zuzana Ring,

Vydavateľstvo Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre