Novéna ruží k svätej Terézii od Dieťaťa Ježiša

„Svoj čas v nebi budem tráviť tak, že budem konať dobro na zemi. Nechám padať dážď ruží.“

Páter Putigan, SJ začal 3.12.1925 novénu k svätej Terézii od Dieťaťa Ježiš, ktorou prosil o dôležitú milosť. Aby vedel, či je vypočutý, žiadal znamenie. Prosil, aby dostal do daru ružu ako garanciu získania milostí. Nikomu nepovedal o novéne, ktorú robil. Na tretí deň dostal žiadanú ružu a získal aj milosť. Začal ďalšiu novénu. Dostal ďalšiu ružu a ďalšiu milosť. A tak sa rozhodol rozšíriť „zázračnú“ novénu, ktorú nazval novénou ruží.

Je možné začať ju v ktorýkoľvek deň mesiaca. Obvykle ju tí, ktorí si uctievajú sv. teréziu robia od 9. do 17. v danom mesiaci.

Modlitba novény:

Najsvätejšia Trojica, Otec, Syn a Duch Svätý, ďakujem Ti za všetky Tvoje dary a milosti, ktorými si obohatil dušu Tvojej služobníčky Terézie od Dieťaťa Ježišaa od Svätej Tváre, učiteľky Cirkvi, počas jej dvadsiatich štyroch rokov, ktoré strávila na tejto zemi. Pre zásluhy tejto Tvojej služobníčky, udeľ mi milosť, o ktorú tak veľmi prosím (tu sa vyjadrí milosť, ktorú chceme získať), ak je to v zhode s Tvojou svätou vôľou a pre dobro mojej duše.

Pomôž mojej viere a mojej nádeji, ú sv. Terézia od DIeťaťa Ježoša a od Svätej Tváre, uskutočni ešte raz svoj prísľub, že budeš svoj čas v nebi tráviť konaním dobra na zemi a dovoľ, aby som dostal ružu ako znak milosti o ktorú prosím.

Modlí sa 24x Sláva Otcu… ako poďakovanie Bohu za dary, ktoré udelil Terézii počas dvadsiatich štyroch rokov jej pozemského života.

Za každým Sláva otcu nasleduje invokácia:

„Svätá Terézia od Dieťaťa Ježiša a od Svätej Tváre, oroduj za nás!“ 

Produkty súvisiace s touto modlitbou:

Novéna ke svaté terézii od ježiše 3 novény k svätej Rite Novéna s Teréziou z Lisieux
Novéna ke svaté Terezii od Ježíše 3 novény k svätej Rite Novéna so svätou Teréziou z Lisieux

 

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre