Nová recenzia na knihu Horlivosť od Priscilly Shirerovej

Zlomená. Zmätená. Nádej sa už zdala len vzdialeným pojmom. To boli slová, ktoré by zhrnuli to, kde som sa nachádzala v čase, keď som zdvihla do rúk knihu Priscilly ShirerovejHorlivosť. V tých dňoch a týždňoch som mala pocit, akoby sa na mňa všetko valilo. Stála som, maličká, oproti obrovským obrom. A nedokázala som si predstaviť, ako by som ich dokázala poraziť. Bola som ako Dávid stojaci tvárou v tvár Goliášovi.

Dívala som sa do zrkadla a prvé čo som uvidela bol zmätok. A strach z budúcnosti. Zo sklamania – nie z toho, že sklamem seba, ale všetkých naokolo – svojho manžela, svoju rodinu. Priateľov. Premáhal ma pocit nedostatočnosti. Nie som dosť.  Klamstvá sa v tom čase veľmi dobre prezliekli za pravdu a stali sa mojim mottom.

Znepokojenie z budúcnosti sa dvíhalo na horizonte a nádej bola viditeľná len zriedka – ako miznúca hmla.

Sadla som si na gauč a cez slzy som otvorila stránky jednej z najsilnejších kníh, akú som kedy čítala.

Okamžite som bola konfrontovaná s klamstvami, ktoré ma dlhé dni zväzovali. Veci o mne, na ktoré som zabudla sa znova postupne vyplavovali na povrch. A ja som si začala spomínať. Na proroctvá a slová, ktoré o mne povedal Boh. Ten, ktorý ma pozná najlepšie. Ten, ktorý vie o mne pravdu.

Namiesto klamstiev sa mi v mysli a v srdci vynárali nové slová. Povolaná. Zmocnená. Milovaná.

Len krátka chvíľa s touto knihou v rukách začala meniť atmosféru vôkol mňa, ktorá sa dovtedy stala mojou realitou. Pocítila som, ako ma začala napĺňať sila. A nová vášeň z Božej prítomnosti. Z Božej vôle.

Ako si nepriateľ vôbec dovolil okradnúť ma o identitu, ktorú mám v Kristovi? A o všetko to, čo mi skrze Jeho smrť patrí?

Ako sa slová  Priscilly Shirerovej pomaly zakoreňovali v mojom srdci, začala som si uvedomovať, že toto nie je len obyčajná kniha. Nebola napísaná pre dobré dieťatko, ktoré sa nevinne a pravidelne modlí za kúsok čokolády po večeri. Dokonca nebola napísaná ani pre pyšného farizeja, ktorý sa v modlitbe vystatuje tým, že nie je ako ostatní. Nebola napísaná ani pre toho, kto je presvedčený, že jeho viera a modlitebný život je už taký silný a skvelý, že nemá kam rásť. Och, nie, nie.

Bola napísaná pre zúfalých. Zlomených. Ubolených, no stále túžiacich. Pre takých, ktorým sa život rúca pred očami, no kdesi v hĺbke srdca stále veria v nekonečnú lásku a dobrotu Boha. Bola napísaná na to, aby sa nosila. Používala. Aby sa stala zbraňou. Aby sa stala každodennou príručkou. Sprievodcom. Partnerom.

Bola napísaná pre mňa.

A pre vás.

Ak máte pocit, že ste svoju vojnu práve prehrali, že víťazstvo vám uniklo medzi prstami alebo máte pocit, že vaša sviečka už pomaly dohára, dovoľte mi odporučiť vám knihu Priscilly Shirerovej Horlivosť. Jej čítanie vás zmení. Budete hladní po víťazstve. Nahnevaní na nepriateľa. Horliví v modlitbe.

5 Užívateľ (4 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre