Nepriznaná (recenzia)

Louise Copelandová je v diele Nepriznaná matkou troch detí a manželkou úspešného právnika Collina. Svoj život zasvätila starostlivosti o domácnosť a rodinu a hoci sa veľmi snaží, jej manželstvo nie je podľa jej predstáv. Už dávno sa z neho vytratila iskra a radosť. Ona sa stále stará o deti a Collin to zase preháňa s prácou. Každý má na tom zjavne svoj podiel viny. V momente, kedy je Louise odhodlaná spraviť niečo, čo by mohlo ich vzťahu pomôcť sa však celá situácia mení. Louise utrpí po úraze hlavy stratu pamäti a na nič z toho, čo žila si nepamätá. Dokonca už nie je Louise Copelandová, ale známa spisovateľka románov Jazz Sweetová.

Nepriznaná

Zo začiatku možno bude niekomu pripadať táto zápletka trochu fádna a opisy jednotlivých situácií trochu zdĺhavé, takže v prvých kapitolách sa dej posúva pomalšie, ako by sme čakali. No už čoskoro čitateľ pochopí o čo tu ide. O záchranu manželstva a vzťahu dvoch ľudí, ktorí si boli už dlhšie vzdialení.

Collin sa na moje prekvapenie rozhodne postaviť sa k novej situácií veľmi zodpovedne a vníma ju ako druhú šancu. Robí všetko preto, aby si jeho manželka spomenula. Často je pritom vystavený aj nepríjemným zisteniam, ktoré mu nastavujú zrkadlo. Nie vždy bol ideálnym manželom a jeho manželka posledné roky nebola šťastná. Snaží sa meniť svoje postoje a zvyky a byť viac doma, hoci na úkor práce. Taktiež sa snaží nájsť si cestu aj k deťom, čo niekedy nevychádza tak, ako by si predstavoval.

Na druhej strane Jazz, ako „nová mama“ je deťmi obľúbená, možno práve kvôli strate pamäti a zaužívaných materských vzorcov. Dokonca aj s najstaršou dcérou Madison si rozumie lepšie, ako pred nehodou.

Dej je prepletený vtipnými situáciami a tiež romantickými momentmi, kedy si k sebe Louise a Collin hľadajú cestu. Taktiež sa autorka snažila zakomponovať do príbehu aj prvok viery, ktorý je však podľa mňa v tomto diele len okrajovou záležitosťou.

Podstatou Collinovej snahy je zistiť, od ktorej životnej udalosti jeho manželka stratila pamäť. Ako mu povedala lekárka, mohlo ísť o nejakú traumu alebo niečo, čo sa snaží Louise z pamäte vytesniť. Keďže Louise mala pred Collinom jedno zásadné tajomstvo, pátranie po minulosti nebude jednoduché…

Nepriznaná

Autor recenzie: Kateřina Launerová

Bibliografický popis: BRANDMEYER, D. L. 2017. Nepriznaná [Mind of Her Own],, Bratislava : Christian Project Support, 223 s., brožovaná, ISBN 978-80-89793-20-4.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre