Nepoľavujme v modlitbách! Pripravili sme pre vás Ochranný kríž Karavaka s modlitbou počas epidémie

Hoci sa preventívne opatrenia v súvislosti s koronavírusom postupne uvoľňujú a situácia sa pomaly zlepšuje, rozhodli sme sa vydať skladačku s názvom Ochranný kríž Karavaka s modlitbou počas epidémie. Myslíme si totiž, že by sme napriek aktuálnemu stavu rozhodne nemali poľavovať v našich modlitbách. Chceme vám preto poskytnúť akúsi pomôcku, s ktorou sa budete môcť modliť nielen za všetkých chorých či za ochranu vás a vašich najbližších, ale aj za hladký priebeh uvoľňovania opatrení, a najmä za otvorenie kostolov a obnovenie svätých omší. Ktovie, možno sa práve vďaka týmto modlitbám už onedlho budeme môcť spolu stretnúť v našich chrámoch :).

Skladačka vám prakticky poslúži ako modlitba, ktorú si so sebou môžete vziať kamkoľvek a modliť sa ju kedykoľvek počas dňa. Po tejto silnej modlitbe by sme mali všetci siahnuť aj po zlepšení situácie a „návratu“ do normálu. Je totiž vynikajúcou ochranou pred hrozbou druhej vlny koronavírusu, o ktorej odborníci už dlhšie rozprávajú. Veríme, že práve s pomocou tejto modlitby sa nám podarí ochrániť naše rodiny, našu vlasť i celý svet pred touto epidémiou.

Modlitba v čase pandémie

Prinášame vám úryvok z mocnej modlitby počas pandémie, ktorú nájdete v našej skladačke:

Ⴕ Kristov kríž, zachráň ma.
H. Horlivosť za tvoj dom nech ma oslobodí.
Kristov kríž víťazí a kraľuje, skrze drevo kríža osloboď ma, Pane, od tejto nákazy.
B. Bože, Bože môj, vyžeň nákazu z tohto miesta a osloboď ma!
D. Do tvojich rúk, Pane, porúčam svoju dušu a svoje telo.
P.
Pred nebesami a zemou bol Boh, ktorý má moc oslobodiť ma od tejto nákazy.
 Kristov kríž má moc vyhnať nákazu z tohto miesta i z môjho tela.
D. Dobré je očakávať Božiu pomoc v tichosti, aby zahnal odo mňa nákazu.
S. Srdce som si upriamil tak, aby plnilo tvoje príkazy a nepomýlil sa, lebo som ťa vzýval.
Ž. Žiarlil som na chvastúňov, lebo som videl, ako bezstarostne si žijú hriešnici, ale dúfal som v teba.
Ⴕ Nech Kristov kríž zaženie démonov, nech vyženie zamorený vzduch a nákazu.

Celú modlitbu nájdete v našej skladačke, ktorú si môžete kúpiť s výhodnou zľavou 12 %. Na výber máte dve možnosti – jeden kus za 0,44 € alebo balenie 10 kusov skladačky za 2,55 €.

Čo je kríž Karavaka?

Kríž cholery, morový kríž či kríž sv. Zachariáša je kríž s dvomi horizontálnymi ramenami, z ktorých jedno je kratšie. Považuje sa za ochranu pred „zamorením“, čiže pred epidémiami moru, čiernych kiahní, cholery, týfusu a ďalších, ako aj proti tuberkulóze, výkyvom počasia, nešťastiam a náhlym úmrtiam. Názov je spojený s mestom Caravaca de la Cruz v Murcii v Španielsku. Mesto je známe relikviou, ktorá pochádza z kríža, ktorý sa použil pri Ježišovom ukrižovaní. Bola prechovávaná v relikviári v tvare patriarchálneho kríža, čiže mala dve horizontálne ramená. Vyššie, kratšie rameno symbolizuje tabuľku s písmenami INRI (Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum, Ježiš Nazaretský, Kráľ židovský). Bola umiestnená na kríži nad Ježišovou hlavou. Tento relikviár je pravzorom kríža zvaného karavaka.

Objavenie sa relikviára s úlomkami svätého kríža v Murcii vysvetľuje nasledujúca legenda. V prvej polovici 13. storočia bola južná časť Pyrenejského polostrova stále vo vlastníctve Maurov (moslimských obyvateľov polostrova). Guvernér provincie Valencia Zayd Abu Zayd, ktorý sa pohádal so svojím africkým kalifom a hľadal podporu u kráľa Aragónska Jakuba I. Dobyvateľa, sa zaujímal o kresťanstvo. Počas pobytu v Caravace požiadal, resp. nariadil kňazovi sláviť svätú omšu. Našli sa veci potrebné na obrad, ale počas svätej omše si všimol, že najdôležitejší prvok, čiže symbol kríža, chýba. Moslimský guvernér zmätenému kňazovi ukázal na okno, v ktorom sa zjavili dvaja anjeli nesúci kríž. A práve tento kríž sa čoskoro stal slávnym zázračným krížom z Caravacy. Pod vplyvom zázraku a dojmu, ktorý na neho urobila svätá omša, sa Zayd Abu Zayd rozhodol v ten istý deň nechať pokrstiť. Stalo sa tak 3. mája 1232. Oficiálne sa obrátenie uskutočnilo v roku 1236 a Zayd Abu Zayd prijal kresťanské meno Vicente Bellvis.

Kríž bol vysoký 17 cm a ramená boli dlhé 7 a 10 cm. Okrem citovanej legendy nie je jasné, ako sa ocitol v Caravace. Bol nepochybne východného pôvodu. Pravdepodobne patril prvému latinskému patriarchovi Jeruzalema Arnulfovi z Chocques. V Caravace sa objavil spolu s templármi, ktorí v druhej polovici 13. storočia prevzali miestny hrad.

Niet divu, že karavaky sa rozšírili a nosili sa ako krížiky a medailóniky. Existovali špeciálne modlitby, ktoré sa tiež nazývali karavaky. Osobitný význam mala takzvaná modlitba sv. Zachariáša, pápeža z 8. storočia. Biskup z Antiochie Leonard, účastník Tridentského koncilu, doplnil kríž tým, že nariadil umiestniť naň sedem krížikov, ktoré označujú slovo crux (kríž) a osemnásť písmen, ktorými sa začínajú slová tejto modlitby. Keďpočas Tridentského koncilu v marci 1547 vypukol mor, konciloví otcovia si na svoje rúcha dávali kríž s počiatočnými písmenami prosieb k Bohu. Boli prevzaté z Biblie a tradície Cirkvi.

Noste tento obrázok so sebou a modlite sa za Božiu ochranu pre vás, vašu rodinu a vašich blízkych. Modlite sa slovami mocnej modlitby, vďaka ktorej budete prosiť o milosť ochrany pred hrozbami choroby pre seba, vašich blízkych a našu vlasť a celý svet. Rozširujte túto modlitbu aj medzi svojimi známymi. Obrázok s krížom vás ochráni tak, ako pred vekmi ochránil kresťanov pred epidémiou.

Skladačku získate len v našom e-shope. So zľavou 12 % vám ponúkame jeden kus za 0,44 € a ešte výhodnejšie balenie 10 kusov za 2,55 €.

3.3 Užívateľ (3 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre