Neal Lozano: „Kniha Uzdravený mocou Ježiša vás naučí, čo znamená byť uzdravený v Kristovi“

Predstavujeme novinku s podtitulom Ako prijať Božiu lásku a žiť naplno

Uzdravený mocou Ježiša

Zranenie. Nedá sa mu vyhnúť. Dokonca ani vtedy, ak by človek žil úplne sám a v izolovanom prostredí. Na fyzickú ranu treba dať obklad, či náplasť. Ale čo s ranou emocionálnou? Bob Schuchts nám napísal výborný recept: knihu Uzdravený mocou Ježiša.

Pre koho je kniha určená?

Odpoveď „pre každého“ by bola veľmi všeobecná, aj keď som vyššie písala, že zraneniam sa nevyhne nikto. No je pravdou, že nie všetci ich chcú riešiť. Dokonca niektorí ani nevedia, že ich správanie je len dôsledok žitia v nefunkčných vzorcoch, na ktoré si už časom privykli.

Knihu odporúčam ako povinný must have každému, kto má ambíciu slúžiť modlitbou príhovoru, modlitbou oslobodenia, alebo doprevádza ľudí cestou vnútorného uzdravenia. Takisto tým, ktorí stoja v službe výchovy a zodpovednosti za druhých. A v neposlednom rade je vhodná pre každého, kto chce lepšie rozumieť svojim  – možno opakujúcim sa – hriechom a získať novú nádej, že existuje z nich cesta von. Veď hriechy, zranenia, ovocie hriechu a telesné choroby sú veľmi  úzko prepojené. Táto kniha nám pomôže nájsť a pomenovať tie neviditeľné vlákna, ktoré ich spájajú.

Čo všetko nájdeme v Uzdravený mocou Ježiša?

Tak napríklad: ak má niekto problém s hnevom, jeho objektom modloslužby je moc a ovládanie, pričom hnev môže byť prejavený, alebo skrytý. Samotný koreň tohto smrteľného hriechu je v bezbožnom spoliehaní sa na seba. Bez poznania koreňa hriechu a jeho ovocia budeme s ním márne bojovať. Je to ako švihať mečom okolo seba so zatvorenými očami – keď sa pošťastí, aj niečo trafíme, ale väčšinou to bude len strata času. Každý hriech má dopad na identitu človeka a plynú z neho zranenia. Z hriechu hnevu sú to tieto:

  • lož odmietnutia (nie som milovaný),
  • lož opustenia (som sám, nikto o mňa nemá záujem, nikto mi nerozumie),
  • lož hanby (som zlý, som špinavý, nie som milovaniahodný).

A každý hriech chce Ježiš vykoreniť z nášho života aj s koreňom. Zaujímavé čítanie, všakže? No nebude to len o hriechoch a zraneniach. Bude to aj o živých čnostiach a znakoch uzdravenia.

Bodka na záver od na slovo vzatého odborníka:

Neal Lozano autor knihy Vyslobodení: Cesta oslobodenia o nej povedal: „Kniha Uzdravený mocou Ježiša  je pozvaním na stretnutie s Pánom ako Uzdravovateľom. Bob Schuchts píše s pokorou a láskavosťou. Ponúka rady, ktoré sú výsledkom jeho celoživotného objavovania, čo znamená byť uzdravený v Kristovi a ako pozývať druhých, aby prijali Božie uzdravenie. Táto kniha vám poradí prostredníctvom skutočných udalostí, osobnej cesty a mocných biblických príbehov,  pričom všetko je zasadené do autentického katolíckeho prostredia. Otvorí vám dvere, aby ste sa na život pozreli z pohľadu Pánovho utrpenia. Oslobodíte sa od toho, čo vám bráni, aby ste boli takými, akými vás Boh stvoril.“

Uzdravený mocou Ježiša

Autor: Zuzana Ring

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre