Návod na život v súčasnej situácii

Posledné Máriino volanie (recenzia)

Žijeme zvláštne časy, ktoré vyvolávajú stále viac a viac otázok. Aktuálne máme veľký deficit odpovedí. Zabúdame však, že odpovede na naše otázky nemusia byť len odpoveďami, ale môžu mať i formu naliehavého materinského volania, ako je to v knihe Posledné Máriino volanie.

Táto kniha je nadčasová, aktuálna a v súčasnosti viac ako potrebná pre porozumenie dianiu vo svete i v Cirkvi. Otec Piotr Glas už od samotného úvodu ponúka podnetné otázky, ale podáva aj zrozumiteľné odpovede v podobe citácií zo zjavení Panny Márie. V časoch plných neistoty nám Máriine posolstvá citované v tejto knihe dávajú nadpozemskú istotu a zároveň pozývajú k obráteniu a pokániu.

Fatima, Akita, La Salette a posolstvá z ďalších miest zjavenia Panny Márie nám dávajú nový pohľad na krízu viery, ktorá sa v súčasnosti viac a viac prehlbuje. Piotr Glas píše autenticky a z vlastných skúseností o oblastiach, ktoré diabol v súčasnosti napáda a cez ktoré sa snaží Cirkev ničiť. Opisuje intenzívny duchovný boj odohrávajúci sa v týchto časoch veľmi konkrétne a na základe vlastných skúseností, ale udáva aj príklady z diel svätých a citácie z Biblie.

Do hĺbky celej témy sa dostáva v knihe postupne, preto je obohacujúca pre každého čitateľa a zrozumiteľná. V závere knihy autor hovorí o dôležitosti Máriinho volania a ako naň môžeme odpovedať vo svojom živote skrze pokánie a modlitbu. Obrovským bonusom tejto knihy je, že ponúka priamo duchovné zbrane, ku ktorým nás volá Panna Mária vo svojich zjaveniach. Teda kniha Posledné Máriino volanie nie je len teoretizovaním nad krízami v Cirkvi a ich príčinami, ale je aj návodom, ako ísť v súčasnej situácii ďalej. Ako chytiť Máriu za ruku a nechať sa viesť k Ježišovi po ceste svätosti.

Kniha obsahuje taktiež bohatú prílohu plnú modlitieb s konkrétnymi návodmi, ale aj svedectvami o vypočutí modlitieb v konkrétnych životných situáciách. Táto príloha s mariánskymi modlitbami dokáže byť veľmi nápomocná pri každodennej osobnej modlitbe, ktorá je adekvátnou odpoveďou na posledné Máriino volanie.

Autorka: Kristína Šebová

Bibliografický popis: GLAS, P., 2021. Posledné Máriino volanie [OSTATNIE WOŁANIE MARYI], Zachej.sk, 208 s., brožovaná väzba, ISBN 978-80-8211-259-0.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre