Návod na šťastné manželstvo

Moc manželkiných modlitieb (recenzia)

Veľa žien cíti potrebu modliť sa za šťastné manželstvo, ale to je také všeobecné. Kniha Moc manželkiných modlitieb od Stormie Omartian nás však pozýva modliť sa priamo za manželov, a to do hĺbky a konkrétne v oblastiach, ktoré ich trápia alebo im môžu spôsobovať ťažkosti, ako je napríklad práca, uplatnenie, sebavedomie, uznanie, potreba postarať sa o rodinu, vzťah k Bohu, deťom, manželke a pod.

Kniha prináša konkrétne verše zo Svätého Písma, ktorými Boh sľubuje blízkosť a ochotu pomôcť nám v bežných, ale aj výnimočných životných situáciách. Tieto verše dopĺňajú prekrásne modlitby, ktoré nám častokrát pripomenú, že modliť sa je potrebné naozaj do detailov. Pomôžu nám prosiť Boha za všetko, čo sa nám zdá problematické, aj keď sa nám to môže javiť ako niečo nepodstatné.

Vo všeobecnosti sa kniha číta ľahko, kapitoly sú krátke a pritom veľmi výstižné. Nejde o žiadne poučky či návody. Je zrejmé, že modlitby sú písané so „srdcom na dlani“, čo je sympatické.

Samozrejme v knihe nechýba samotný názor autorky, jej bohaté skúsenosti z vlastného manželstva, príbehy iných osôb, ktoré si prešli ťažkými skúškami v manželstve, ako aj svedectvá o ich nádhernom uzdravení, dlhých rokoch odlúčenia a vytúženého návratu, ktoré len potvrdzujú, že Boh načúva našim úpenlivým prosbám a netreba sa vzdávať ani po dlhom čase.

Mne osobne pomohla kniha spoznať, že mužov trápia iné oblasti ako ženy, a predovšetkým si uvedomiť, že najdôležitejšie je začať od seba a priznať si vlastnú vinu, a až potom sa s čistým srdcom modliť za manžela. Verím, že aj vy počas čítania zistíte, ako Boh vás a vášho manžela nekonečne miluje. On túži po vašom spoločnom šťastí, ktoré dosiahnete tým, že jeden druhého zveríte do jeho uzdravujúcich rúk.

Táto kniha by nemala stáť na poličke a zapadať prachom, ale mala by byť každý deň používaná manželkami, ktoré sa svojimi vrúcnymi modlitbami môžu prihovárať za svojich manželov u Boha, a stať sa tak jeho mocnými nástrojmi v ich životoch.

Autorka recenzie: Karin Petrušková

Bibliografický popis: OMARTIAN, S., 2011. Moc manželkiných modlitieb [The power of a praying wife], Bratislava: Slovo života international, 158 s., mäkká väzba, ISBN 978-80-8916-529-2.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre