Urobte si čas pre Boha

Päť minút s Bohom (recenzia)

Dostala sa mi do ruky kniha Päť minút s Bohom, ktorá na mňa zapôsobila od prvého dojmu. V prvom rade ide o formát, ktorým táto kniha disponuje. Rozmer je veľmi praktický. Kľudne si ju môžete vziať so sebou aj do menšej kabelky či príručnej tašky.

Po otvorení knihy budete milo prekvapení. Nájdete tam viacero cenných informácií. Pri každom dni je okrem dátumu uvedený kalendár mien, prikázané sviatky, liturgický kalendár, ale aj svetové či medzinárodné dni. Človek si tak uvedomí, spomenie a pripomenie to najdôležitejšie… Nezabudne na Boha, ale ani na príbuzných či priateľov.

Následne sa dostávate k úryvku z evanjelia pre daný deň. Žijete ho konkrétne s Ježišom, čítate svedectvá o jeho živote, o jeho skutkoch a podobenstvách, ktoré vravieval svojim učeníkom či ľudu, a teda aj nám.

V knihe som sa stretla s výzvou: „Urobiť si čas len pre seba a pre Boha.“ Kde je hneď ďalej doplnený aj dôvod: aby sme sa „mohli venovať dielu, ku ktorému nás Pán povolal“.

Vyzdvihujem na tejto knihe to, že uvádza nielen úryvok z Božieho slova určený pre konkrétny deň, ale tiež tam nájdeme zamyslenie k danému textu. Toto zamyslenie úžasne dovysvetľuje biblický text, poukáže na nový spôsob rozmýšľania nad Božím slovom. Stretávate sa tak nielen s povzbudeniami, ale niekedy ste postavení dokonca akoby pred zrkadlo. Je už len potom na vás, či ten odraz prijmete alebo nie. Veľmi trefnou sa mi zdá uvedená myšlienka: „Ak budem striehnuť na svoju dušu, neostane mi čas na to, aby som striehol na správanie druhých.“

Veľkým benefitom je, že je to písané a určené na každý deň roka 2023. Pre mňa to je skvelý začiatok dňa. Ak si stihem úryvok prečítať ráno, začínam deň povzbudená, resp. „naštartovaná“ urobiť niečo inak. Ak to nestihnem ráno a zabudnem na to, večer mi v hlave „svieti“ kontrolka, že sa mám ešte niečomu venovať.

Pri čítaní sa vám vytvorí návyk, na ktorý sa tešíte. Každým dňom mám vďaka tomu pocit, že sa môj vzťah k Bohu stáva hlbším.

Oceňujem tiež priestor na poznámky na konci knihy. Priamo tam si môžete zapísať to, čo vás zaujalo, inšpirovalo – a môžete sa k tomu prípadne vrátiť neskôr, a tak si to pripomenúť.

Každopádne obdarujte samých seba touto knižnou novinkou – urobíte tak radosť sebe, ale aj svojim blízkym, keď sa prejaví vo vašom správaní tých päť minút strávených v spoločnosti Boha ?.

Autor recenzie: Anna Byrová

Bibliografický popis: 2022. Päť minút s Bohom [Evangelium na každý den 2023], Zachej.sk, 496 s., mäkká väzba, ISBN 978-80-8211-561-4.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre