Modlite sa za svoje oslobodenie

21 dní s Michalom Archanjelom (recenzia)

Názov tejto knihy – 21 dní s Michalom Archanjelom – hneď predurčil, že ju budem čítať, a to som ešte netušila, čo ma s ňou čaká a aké hlboké myšlienky a modlitby obsahuje.

Svätý Michal je v prvom rade môj patrón a už mnohokrát sa mi potvrdilo, že najlepší, akého mi rodičia pri krste mohli vybrať. Jeho pomoc pociťujem dennodenne a táto kniha to len umocnila. Knihu som čítala nie 21, ale 22 dní. Okamžite, keď dorazila domov, som si musela prečítať úvod, postup, ako budem nasledujúce dni postupovať, keďže ako podnadpis knihy vraví, ide o modlitby za oslobodenie.

Ja som sa, vzhľadom na dosť komplikovanú situáciu v práci počas posledných mesiacov, začala modliť za túto oblasť: vyriešenie problémov. To som ešte ani zďaleka netušila, čo sa bude diať. A musím konštatovať, že som netušila ani to, ako bude diabol „vyvádzať“. Víťazstvo sv. Michala je však vždy isté, keďže nás ako Božie deti neskutočne miluje a bojuje za naše duše.

Druhý deň modlitby prišla rana od satana, aspoň tak to spätne hodnotím. Neznáša, keď sa človek obracia k takýmto mocným orodovníkom a ešte k tomu vyslovuje také mocné modlitby, kde ako Božie dieťa rozkazuje satanovi a preberá nad ním moc skrze utrpenie a kríž Ježiša Krista. V práci mi bez vysvetlenia z ničoho nič odňali dlhoročnú agendu. Hneď som všetko musela odovzdať určeným kolegom a kolega mi mal všetko vymazať z počítača aj z mailov, resp. posunúť kolegom, aby som ja k danej agende prístup už nemala. Bola to riadna, nečakaná a nepochopiteľná rana. Danej agende som sa roky venovala a v zásade som jej rozumela. Dni išli a ja som sa trápila, lebo spôsob jej odňatia sa mi vôbec nepozdával, najmä som sa obávala, či na mňa vedenie nechce niečo zhodiť/obviniť ma a ja sa nebudem vedieť brániť. Odvážila som sa napísať mail vedeniu a upozorniť ich na jednu záležitosť, ktorá mi napadla, že by mohla znamenať nejaký problém. Odpoveď ma ešte viac zarazila, no pomohla mi pochopiť, že došlo k nedorozumeniu a môj strach bol zbytočný. Aj keď mi to agendu nevrátilo, vrátil sa mi pokoj do srdca. Verím tomu, že túto milosť a osvietenie mysle mi vyprosil práve sv. Michal, keďže k nemu som sa denne obracala modlitbami a čo-to aj obetovala. Dodal mi aj silu ísť ďalej, nesústrediť sa toľko na pozemské veci a problémy a pripraviť sa na to, že nič nie je trvalé a moja komfortná zóna sa môže narušiť v priebehu sekundy. No práve vtedy je dôležitá viera v Boha a schopnosť odovzdať svoj život Bohu a plniť jeho vôľu, nie tú moju. Určite má s nami lepšie plány, ako ich máme my sami.

Kniha bola pre mňa veľkým obohatením. Uvedomila som si, aká som dôležitá a akú moc mi Pán zveril. Nie som len pasívny pozorovateľ, ale aktívny bojovník v boji so zlom.

Kniha je skladná, s mäkkou väzbou a krásnou obálkou. Znázorňuje sochu svätého Michala, ktorá vystihuje jeho majestát, silu, moc a odvahu, a pritom stojí na hadovi, predstavujúcom satana. Kniha má 120 strán a obsahuje rozjímania, slová zo Svätého Písma a modlitby na každý z 21 dní. Každý deň sme vyzvaní, aby sme niečo obetovali (modlitbu, pôst, bolesti..) na vybraný úmysel. Na záver sa modlia modlitby, ktoré sú každý deň totožné. Nechýba medzi nimi ani modlitba k našej Matičke Panne Márii, Kráľovnej anjelov.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete a vyčíňanie satana je táto kniha skvelou pomôckou v boji proti zlu. Knihu môžem každému len odporučiť, 21 dní ubehne veľmi rýchlo a ovocie, ktoré prinesie, je neoceniteľné. Svätý Michal stále zvíťazí.

Autorka recenzie: Michaela Sopková

Bibliografický popis: KPODEHOTO, M. M., 2021. 21 dní s Michalom Archanjelom [21 jours avec l´archange saint Michel], Košice: Zachej.sk, 120 s., mäkká väzba, ISBN 978-80-8211-314-6.

0 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre