Modlitby k dieťaťu Ježišovi

Pražské Jezuliatko, uchovávané v barokovom Kostole Panny Márie Víťaznej na Karmelitánskej ulici v Prahe, sa stalo známym nielen v Česku, ale aj ďaleko za jeho hranicami. Jezuliatko svojich ctiteľov rado a štedro obdarúva. Skrze neho sa stále dejú uzdravenia a zázraky. Z knihy Pražské Jezuliatko vám prinášame modlitby k nemu.

Ranná modlitba

Najmilší Ježiš, pôvodca a zachovateľ všetkých vecí, padám pred tebou na kolená a z celého srdca ti ďakujem, že si ma tejto noci chránil. Učiň, milostné dieťatko, aby som dnešný deň z lásky k tebe prežil bez hriechu a po celý život sa hriechu vystríhal.

Tebe, Ježiško, môj Pane, obetujem všetky svoje myšlienky, slová, skutky i útrapy a spájam sa s tvojím umučením. Dávam si pevné predsavzatie, že sa dnes budem zo všetkých síl snažiť nedopustiť ani najmenšieho hriechu. Udeľ mi svoju milosť, buď mi oporou a silou, aby som svoje dnešné predsavzatie vyplnil. Veď čo som bez tvojej pomoci, najsladší Ježiško?

Ó, Panna Mária, moja Matka a nádej, pod tvoju ochranu sa utiekam, v nej chcem byť živý a raz v nej i zomrieť; ráč ma uchrániť od hriechu a udeľ mi svoje požehnanie.

Anjel Boží, môj verný a láskavý sprievodca, vypros mi milosť byť poslušný tvojim vnuknutiam, kráčať po ceste cnosti a neurážať svojho Boha hriechom.

Všetci Boží svätí a sväté, zvlášť môj svätý patrón, orodujte za mňa, aby som ako vy miloval Boha a spolu s vami ho raz velebil vo večnosti. Amen.

Večerná modlitba

Najmilší Ježiško, padám pred tebou na kolená a z celého srdca ti ďakujem za všetky dobrodenia. Vzdávam ti vďaky za pokrm i nápoj, za zdravie, za telesné i duševné sily, za tvoje vnuknutia i ochranu.

Duch Svätý, ktorý riadiš moje kroky, osvieť moju myseľ, aby som poznal svoje hriechy a skrúšene ich ľutoval. (Spytuj si svedomie a vzbuď si ľútosť.)

Ó, Panna Mária, moja Matka a nádej, pod tvoju ochranu sa utiekam, v nej chcem byť živý a raz v nej i zomrieť; ráč ma uchrániť od hriechu a udeľ mi svoje požehnanie.

Svätý anjel strážny, moji svätí patróni a všetci svätí, orodujte za mňa po celý čas môjho pozemského života, a zvlášť v hodine mojej smrti. Amen.

Ó, Ježiško, náš Spasiteľ, zmiluj sa aj nad dušami v očistci, zmierni ich trápenie a uveď ich do večnej slávy. Amen.

Modlitby pochádzajú z knihy Pražské Jezuliatko, ktorú si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

Martina Bednáriková, Zachej.sk

Foto: Šimon Pavlišin

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre