Modlitba za synodálnu Cirkev

Aktuálne prebiehajúca synoda „Za synodálnu Cirkev: spoločenstvo, participácia a misia“ je priestorom pre nás všetkých. Zapojme sa do nej aj modlitbou, ktorú vám prinášame.

Pane, ty si nás prostredníctvo svojho námestníka, pápeža Františka, pozval na synodálnu cestu, cestu trpezlivého spoločného kráčania.

Daj, aby sa stala liekom na náš individualizmus, aby nás oslobodila od ilúzií o našej sebestačnosti a nezávislosti od ostatných.

Daj tiež, aby sa pre nás stala školou trpezlivosti, školou prijímania seba samých i svojich blížnych, aby nám pomáhala chápať, že všetko má svoj čas a svoje tempo rastu.

Pomáhaj nám vytrvať na ceste, aj keď veci nejdú podľa našich predstáv a výsledky sa dostavujú len veľmi pomaly.

Ty si nám zjavil tajomstvo svojho trojičného života.

Zjavil si nám, že vo svojej najhlbšej podstate si spoločenstvom navzájom sa milujúcich osôb a ukazuješ nám, že pravé šťastie nájdeme len v spoločenstve s tebou a s druhými ľuďmi.

Ty si z nás utvoril svoj ľud a spoločne nás pozývaš na cestu.

Pomáhaj nám trpezlivo kráčať, nepočítať pády a utŕžené rany, ale zakaždým zas a znova vstať a pokorne ťa nasledovať.

Daj, aby sme s láskou a trpezlivosťou podopierali tých, ktorí klesajú na duchu, s vedomím, že zajtra možno oni ponesú na svojich pleciach nás.

Daj, prosíme, nech pod vedením  tvojho Ducha a Panny Márie, Matky Cirkvi i celej ľudskej rodiny, doputujeme do tvojho večného príbytku, kde nás očakáva nikdy nekončiaca  radosť  z dokonalého spoločenstva s tebou i medzi nami navzájom.

Amen.

Martin Csontos

Produkty súvisiace s touto modlitbou

Audiokniha: Príhovory
pápeža Františka počas
apoštolskej cesty
na Slovensku
Boh je mladý Christus vivit
0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre