Modlitba za šťastnú hodinu smrti

Hodina smrti je rozhodnujúcim časom boja o dušu zomierajúceho. Hoci je smrť pre každého z nás nevyhnutosťou, predsa na ňu tak málo myslíme… Napravme túto chybu modlitbou k Bolestnej Panne Márii a vyprosme si u nej milosť šťastnej smrti, ktorá je tak dôležitá.

Mária, Bolestná Matka, pre tvoju veľkú úzkosť a lásku, s ktorou si vzhliadala ku krížu svojho umierajúceho Syna, stoj pri mne, keď sa priblíži moja posledná hodina.

Tvojmu materinskému srdcu zverujem posledné tri hodiny svojho života. Obetuj ich nebeskému Otcovi v spojení s Ježišovou smrteľnou úzkosťou.

Obetuj nebeskému Otcovi najdrahšiu Ježišovu krv, zmiešanú s tvojimi bolestnými slzami, ktoré si prelievala na Kalvárii ako zadosťučinenie za moje hriechy, na úmysel, aby som posledné sväté prijímanie prijal s dokonalou láskou a ľútosťou ako posilu na cestu do večnosti, a aby som v skutočnej Ježišovej prítomnosti vydýchol svoju dušu.

Keď sa priblíži posledný okamih môjho života, predstav ma svojmu Božskému Synovi a povedz: „Odpusť mu, lebo nevedel, čo činí! Prijmi ho do svojho kráľovstva!“ Amen.

Túto i ďalšie modlitby nájdete v knihe Pobožnosť k Bolestnej Matke Božej, ktorú si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

5 Užívateľ (11 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre