Modlitba za mier na Ukrajine

Pozývame vás k modlitbe za mier na Ukrajine.

Bože nekonečného milosrdenstva a dobroty, s vďačným srdcom sa dnes modlíme za pokoj. Neustále nám ponúkaš svoj pokoj (Jn 14, 27) a neustále nám pripomínaš, že tí, čo šíria pokoj, sú požehnaní, „lebo ich budú volať Božími deťmi“ (Mt 5, 9). Nech tvoj hlas zaznieva v srdciach všetkých, keď nás vyzývaš, aby sme kráčali po ceste zmierenia a pokoja a aby sme boli milosrdní tak, ako si ty milosrdný.

Modlíme sa za všetkých ľudí na Ukrajine, zvlášť za tých, ktorí sú priamymi účastníkmi a svedkami vojenského konfliktu. Prosíme ťa, požehnaj vodcov, politikov a všetkých zainteresovaných múdrosťou, víziou a vytrvalosťou, ktoré sú potrebné na vybudovanie mieru a na zbúranie múrov nepriateľstva a rozdelenia.

Tebe, Pane, zverujeme všetky zasiahnuté rodiny a modlíme sa, aby nikdy neprepadli skľúčenosti a zúfalstvu, ale aby sa ľudia v tejto náročnej dobe stali jeden druhému ohlasovateľmi novej nádeje.

Prosíme ťa, Pane, posilňuj nás a veď nás k jednote srdca a mysle, k veľkodušnej práci pre spoločné dobro, k rešpektovaniu dôstojnosti každého človeka a jeho základných ľudských práv, najmä práva na život, ktoré má svoj pôvod v Božom obraze vtlačenom do každej ľudskej bytosti.

Daruj večný odpočinok mŕtvym a skoré uzdravenie všetkým raneným. Skrze Krista, nášho Pána, amen.

Prosme teraz našu Matku Pannu Máriu, aby sa prihovárala za všetkých ľudí na Ukrajine: Zdravas’, Mária…

Martina Bednáriková, Zachej.sk

Zdroj: tcdsb.org

4.7 Užívateľ (36 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

1 Comment

  • Verime v silu modlitby, zverujeme ukrajinsky lud a vsetkych vladnych cinitelov pod ochranny plast MUP a ponarame ich do Bozieho milosrdenstva v dovere, ze Pan vo svojej laske kraca po ich boku. Jezisu, doverujeme Ti .

Komentáre