Modlitba svätého Tomáša Akvinského

V piatok 28. januára si pripomíname spomienku na výnimočného svätca, kňaza a učiteľa Cirkvi – Tomáša Akvinského. Pri tejto príležitosti Vám prinášame jeho modlitbu, ktorú sa môžete modliť nielen pred svätou omšou, ale aj pred svätým prijímaním.

Všemohúci a večný Bože, pristupujem k sviatosti tvojho jednorodeného Syna a nášho Pána Ježiša Krista ako nečistý k prameňu milosrdenstva, nevidomý k svetlu večnej jasnosti, chudobný a biedny k Pánovi neba i zeme.

Preto prosím tvoju bohatú a nesmiernu štedrosť, láskavo vylieč moje neduhy, obmy moju nečistotu, osvieť moju nevedomosť, obohať moju chudobu, zaodej moju nahotu, aby som mohol prijať anjelský chlieb, Kráľa kráľov, Pána nad vládcami, s takou úctivosťou a pokorou, s takou skrúšenosťou a nábožnosťou, s takou čistotou a vierou a s takým predsavzatím a úmyslom, aby to bolo na spásu mojej duše.

Pomôž mi prosím prijať nielen sviatosť Pánovho tela a krvi, ale aj jej milosť a silu.

Láskavý Bože, daj, aby som tak požíval telo tvojho jednorodeného Syna, nášho Pána Ježiša Krista, ktoré prijal z Márie Panny, aby som si zaslúžil začleniť sa do jeho tajomného tela a patriť k jeho údom.

Najláskavejší Otče, daj aby som tvojho milovaného Syna, ktorého chcem prijať teraz na svojej životnej púti v zahalenej podobe, mohol raz vidieť z tváre do tváre.

Lebo on s tebou žije a kraľuje na veky vekov. Amen.

Produkty súvisiace s touto modlitbou:

Augustín a Tomáš Akvinský 122/2021 Moc každodennej svätej omše 7 tajomstiev Eucharistie
0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre