Modlitba sv. Brigity Švédskej

Prvá modlitba
1x Otče náš
1x Zdravas´ Mária

Ó, Ježišu Kriste! Večná sladkosť tým, ktorý Ťa milujú, radosť nad všetky radosti, Spása a Nádej všetkým hriešnikom. Ty si preukázal, že niet väčšej túžby ako byť medzi ľuďmi, dokonca si z lásky k človeku v plnosti času na seba zobral ľudskú prirodzenosť, vzal si na seba všetky utrpenia od momentu svojho počatia, no najmä v čase Tvojho umučenia, ako bolo už od večnosti v nebeskom pláne.


Pamätaj, Ó Pane, že počas poslednej večere so Svojimi apoštolmi, keď si im umýval nohy, dal si im drahocenné Telo a Krv a zároveň si ich nežne utešoval, keď si im predpovedal Svoje blížiace sa umučenie.
Pamätaj na smútok a horkosť, ktorú si pociťoval v duši, keď si povedal: “Moja duša je smutná až na smrť.
Pamätaj na všetok ten strach, úzkosť a bolesť, ktoré si na svojom tele trpel pred ukrižovaním, keď si bol počas Veľkonočného obdobia trikrát modlil, potil svätou krvou, bol zradený Judášom – Tvojim učeníkom, uväznený ľuďmi z národa, ktorý si si zvolil a vyzdvihol, obvinený falošnými svedkami, nespravodlivo súdený troma sudcami.
Pamätaj, že Ťa zobliekli zo šiat, že sa Ti posmievali, že bola Tvoja tvár a oči boli zahalené, že si bol bičovaný, korunovaný s tŕňmi, že Ti ruky prebili klincami, bol si bitý a premáhaný údermi a pohŕdaním.

Na pamiatku všetkých týchto bolestí a utrpenia, ktoré si pretrpel pred Svojim umučením na kríži, udeľ mi pred smrťou pravé pokánie, úprimné a úplné vyznanie hriechov a odpustenie všetkých mojich previnení. Amen.

Viac modlitieb sv. Brigity švédksej nájdete v knihe Zjavenia sv. Brigity Švédskej.

Produkty súvisiace s touto modlitbou:

Súboj svätých a mystikov s démonmi Mimoriadne javy mystikov a svätých Zjavenia sv. Brigity Švédskej
Súboj svätých a mystikov s démonmi Mimoriadne javy mystikov a svätých Zjavenia sv. Brigity Švédskej

 

2.5 Užívateľ (2 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre