Modlitba k svätému Gabrielovi Possentimu

Svätý Gabriel od Bolestnej Matky Božej navonok nepôsobil priveľmi nápadne. V skutočnosti nebol ničím výnimočný. Dokonale sa však posvätil zachovávaním rehoľných pravidel a plnením svojich povinností. Je skutočne svätcom našich dní, keďže poznal nástrahy tohto sveta, ale s Božou milosťou a pod ochranou Panny Márie ich premohol. Zverme preto pod jeho ochranu nasledujúcou modlitbou zvlášť dnešných mladých.

Ó, blažený Gabriel, serafín lásky, anjel čistoty, mladý bojovník Ježiša Krista, príklad všetkých cností, nový svätý Alojz, obdivujeme ťa a blahoželáme ti k tvojmu osláveniu.

Ďakujeme Najsvätejšej Trojici, ktorá ťa tak vysoko povzniesla a oslávila v celom svete.

Ó, šťastný svätec, ktorý si v úcte k Panne Márii našiel najkrajšiu, najľahšiu a najistejšiu cestu k svätosti, vypros nám nežnú lásku k najsvätejšej Panne. Splň sľub, ktorý si kedysi urobil, že budeš všade rozširovať úctu k Božej matke. Je ti to iste možné, veď teraz stojíš tak blízko pri tróne našej Panej.

A pretože ťa Pán urobil takým mocným a oslávil tvoje meno mnohými zázrakmi, prosíme ťa, vypros nám najprv milosti, ktoré tak potrebujeme (vyslovte prosbu). Prosíme ťa o to v mene Panny Márie.

Rozpomeň sa, že si na zemi nikoho neodmietol, kto ťa prosil v jej mene. Ako by si mohol byť neverný svojmu sľubu teraz, keď si v nebi? Nie, to nie je možné. Vyslyš teda dobrotivo našu modlitbu a vypros nám milosť, o ktorú ťa prosíme.

Amen.

Modlitbu nájdete v knihe Svätý Gabriel Possenti, ktorú si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

2.5 Užívateľ (2 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre