Milovanej princeznej (recenzia) – kniha, ktorá prekoná všetky očakávania

„Začala som rozmýšľať nad svojím vlastným životom a nad rokmi, ktoré som premárnila tým, že som nepoznala Boží plán… Ľutujem rozhodnutia, ktoré ma viedli po ceste sebazničenia k životu naplnenému drogami, depresiou a poruchami príjmu potravy. Uprostred tohto môjho utrpenia som bola presvedčená, že jediné, čo potrebujem, je zhodiť zopár kíl, byť pekná a úspešná.“ Sheri Rose Shepherd.

Slová autorky v úvode knihy adresované ženám znejú moderne, vystihujú život niektorých žien v súčasnosti, a práve preto sú prekvapivé vzhľadom na názov knižného titulu. Čo majú spoločné fenomény dneška ako drogy a depresia s Kráľom? Aký Kráľ to v dobe rýchlej mejlovej pošty ešte píše romantické zaľúbené listy? Túžba byť aspoň na chvíľu princeznou, ktorá v detstve poznávala svet aj prostredníctvom rozprávok, drieme v každej žene. Táto skrytá túžba hovorí do nežného srdca dievčaťa a ženy, že chce mať jej vznešenosť vo vnútri i navonok, byť zachraňovaná a milovaná princom, resp. kráľom.

V modernej uponáhľanej dobe by sme podobu ženy – princeznej hľadali len s námahou, lebo zjednotiť dobrotu, krásu, vznešenosť a ušľachtilosť ducha sa dnes ženám akosi nedarí.

Sheri Rose Shepherdová nás na základe vlastnej skúsenosti na ceste viery presviedča o opaku. Možné to je, ale musíme hľadať svoj vznešený pôvod v Kráľovi kráľov, ktorým je sám Boh.

Jemný kvetinový obal knihy spolu s názvom zaujmú na prvý pohľad. Usporiadanie obsahu knižného titulu do viac ako osemdesiatich listov určených priamo srdcu ženy spolu s fotografiou, ktorá vystihuje obsah každého listu, v ničom nezaostávajú za obalom. Listy i fotografie sú veľmi jemné, ženské a romantické (možno pre niekoho až priveľmi).

Jednej strane knihy zodpovedá jeden list Kráľa s výstižným názvom zameraným na nejakú oblasť zo života ženy. Čitateľka sa môže dočítať napríklad, že Kráľ je ten, ktorý prebýva so svojou princeznou, čaká ju, chce, aby bola spokojná, učí ju poznať pravdu, vedie ju, dodáva jej odvahu, miluje ju ako nikto iný na tomto svete.

Stotožniť sa s Princeznou, ktorú miluje Kráľ, je zaujímavý spôsob a uzdravujúca cesta pre mnohé ženy, ako nájsť, resp. znovu nájsť svoj osobný vzťah k Bohu. Kniha z hľadiska poznania Boha stojí zrejme niekde na začiatku osobnej viery, ale zdá sa, že práve takýchto žien a dievčat dnes v spoločnosti neustále pribúda. Žien, ktoré sú na konci so silami, alebo možno na začiatku osobného rozhodnutia žiť inak ako doposiaľ. Kniha Milovanej princeznej – Listy od tvojho Kráľa môže tomuto rozhodnutiu svojím obsahom napomôcť.

Recenzia na knihu Milovanej princeznej.

Autorka recenzie: Elena Blašková

Bibliografický popis: SHEPHERD, S. R. 2014. Milovanej princeznej [His Princess by Sheri Rose Shepherd], Bratislava : Christian Project Support, 196 s., viazaná väzba, ISBN 978-80-9703-618-8.

5 Užívateľ (2 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre