Mal by Ježiško priniesť deťom knihy?

Tak schválne, na aký vianočný darček si z detstva pamätáte? Ja si spomínam na korčule a mandarínky. Ale keď sa zahľadím do mojej knižnice, tak vidím aj krásne spomienky, práve cez tie knihy, ktoré mi Ježiško kedysi priniesol. A čo vy? Aj vám už všetky darčeky pohltil čas? Ale knihy ostali aj s milými spomienkami? Kniha ostáva navždy a snáď aj pre nasledujúce generácie.

A nehovoriac o tom aké bonusy čítanie kníh deťom prináša. Deti, ktoré čítajú, dosahujú lepšie akademické výsledky, lepšie sa vyjadrujú, komunikujú, dokážu sa viac koncentrovať a ak k tomu pridáte dobrý námet, tak ich môžete aj formovať. Poďme sa teda pozrieť na zopár noviniek a našepkajme Ježiškovi, aké knihy sa našim deťom páčia.

🛒 Vianoce vysvetlené deťom

Nádherná vianočná kniha, ktorá deťom predostrie pravdu o najkrajších sviatkoch v roku. Cez evanjeliové príbehy rozlíšia podstatné a menej dôležité veci a krátke zamyslenia im pomôžu plnohodnotne prežiť tento čas milosti a radosti.  5-6 ročným deťom môžu z knihy čítať rodičia, no prioritne je určená pre deti od 7 rokov.

🛒 Dnes sa pomodlím

Toto je srdcovka. Podľa mňa najkrajší modlitebníček pre detí. Nádherné skutočné modlitby (nielen básničky) menej známe, ale aj základné a k tomu prekrásne ilustrácie. Kto by ho nechcel? Modlitebník je rovnako vhodný pre najmenšie detičky, ktoré isto zaujmú milé obrázky ako aj pre školáčikov, ktorí si už dokážu modlitbičky ráno i večer sami prečítať.  Odporúčame pre 3 až 8 ročné deti.

🛒 Vianočné koledy s klavírom

Predstavte vašim deťom najznámejšie koledy tým najzábavnejším spôsobom: texty, pekné ilustrácie a k tomu parádny klavírik. Toto je sen mnohých detičiek a musím napísať, že sa po ňom obzerajú aj tie trošku staršie. Odporúčame pre 3 až 6 ročné talenty.

🛒 Tajné písmo – Dobrodružný román z obdobia Veľkej Moravy

Ideálna kniha pre deti od 8 do 11 rokov. Naše dejiny sú veľmi zaujímavé, no deti to niekedy vnímajú ináč. Táto kniha ich presvedčí, že aj obdobie Veľkej Moravy bolo veľmi dobrodružné a nuda tam priestor rozhodne nemala. Deti v tomto veku sa o týchto udalostiach učia aj v škole, tak prečo im to nespríjemniť? A vlastiveda bude hneď zábavnejšia!

🛒 Láske sa treba učiť

Možno trošku odvážnejší darček. Táto kniha veľmi citlivým a chápavým spôsobom informuje deti o troch základných prvkoch toho, že sme boli stvorení ako ľudia – ako muž a žena. Malým čitateľom je tu predstavené telo, emócie a biologická cesta dospelosti. Kniha je určená pre 4 až 7 ročné deti.

Výber skvelých detských kníh je oveľa väčší a tak vám odporúčam nahliadnuť do kategórie určenej práve pre deti, kde nájdete okrem iného aj nádherné 🛒 leporela pre tých úplne najmenších drobcov, ako aj ďalšie zaujímavé tituly pre väčšie deti. Kliknite tu🛒: ZACHEJ.sk pre deti. Príjemné vyberanie! Rada som bola vašim sprievodcom :-).

Ami, za tím Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre