Májové zákulisie v Zachej.sk

Mesiac máj bol nádherný, zakvitli stromy, rozvoňali kvetinky a my sme sa tešili z každého teplého slnečného lúča. Niektorí z nás zažili vo svojich rodinách krst, iní zase prvé sväté prijímania a niektorí aj sviatosť birmovania. Bolo to všetko očarujúce a tak duchovne obohatení sme sa po krásnych víkendoch vracali s radosťou do práce, aby sme vám priniesli novinky z knižného sveta.

Najväčšiu radosť vo svete kníh nám tento mariánsky mesiac urobila novinka z nášho vydavateľstva Srdce podľa Márie. Je to kniha vo forme mesačnej pobožnosti založená najmä na Svätom písme, cirkevnom učení a osobnej skúsenosti pátra Looneyho. Táto prekrásna plnofarebná kniha nás učí napodobňovať Máriinu lásku k blížnym a jej úctu k Bohu. Sme veľmi radi, že aj vaše ohlasy sú pozitívne a že si srdce Panny Márie získalo aj vás.

Ďalšia novinka z nášho vydavateľstva Diabolské posadnutia a exorcizmus od talianskeho exorcistu Francesca Bamonteho odpovedá na otázku: Ako zistíme, kedy je osoba naozaj posadnutá diablom? Prednosťou tohto diela je, že poskytuje bezpečné kritéria na priblíženie sa k nevyspytateľnému tajomstvu, ktoré tento druh zápasu zahŕňa a to nielen pre samotných exorcistov, ale aj pre kňazov a laikov.

Pre tých, ktorí radi čítajú romány, tak máj priniesol zopár lahôdok: Dokonalá – pravý kresťanský román zo slovenského prostredia, v ktorom manželia bojujú o prítomnosť lásky vo svojom vzťahu. Kto miluje biblické romány, tak už o tom určite vie, že v máji vyšiel ďalší pútavý príbeh Ester – Kráľovná Perzie. No a napokon na samom konci mesiaca sme pre vás objavili ďalší majestátny príbeh lásky, lojality a dedičstva zo série Dedičstvo Ballantynovcov tentokrát s názvom: Na druhom brehu.

V rukách sme si mohli tentokrát poťažkať aj naozaj veľkú knihu, ale hlavne o veľkej osobnosti dejín Cirkvi na Slovensku, ale aj vo svete.: Kardinál Jozef Tomko.

Čo sa týka obľúbenej témy výchovy, tak ani tento mesiac sme neobišli na prázdno a na pulte sa objavila: Výchova a milosť. S humorom a priamočiarou praktickosťou sa Karis Kimmel Murrayová delí o svoje skutočné zážitky a skúsenosti z rodičovstva. Vďaka jej radám sa dozvieteako pomáhať deťom získať charakter na celý život.

Spomenieme aj májové tituly od obľúbených autorov: Gaudete et exsultate – apoštolská exhortácia Svätého otca Františka o povolaní k svätosti v súčasnom svete. Jacques Philippe a jeho Keby si poznala dar od Boha – byť kresťanom neznamená plniť si úlohy podľa zoznamu, ale predovšetkým skrze vieru prijať nekonečné Božie milosrdenstvo. Od známeho benediktínskeho mnícha Anselma Grüna je tu ďalší skvost – kniha Nepremeškaj svoj život, v ktorej sa zamýšľa nad veľmi aktuálnym a vážnym problémom dnešných čias: ľudia nežijú svoj život, lebo nejde podľa ich predstáv, vždy majú nejaké výhrady, a tak im život plynie bez toho, aby ho žili, idú pomimo neho.

Zakončíme to tak trošku romanticky s pamätnou kresťanskou knihou na sviatosť manželstva, ktorá vyšla v pravý čas: Budem ťa milovať a ctiť po všetky dni svojho života.

Teraz sa už tešíme na leto, nové tituly a čítanie pod slnečníkmi. Aj Vy?

A.P.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre