Letná novinka na Zachej.sk: Po cestách mystikov k Božej láske

Priblížte sa k Bohu v čase prázdnin a dovoleniek s našou novinkou

Známy český rímskokatolícky kňaz Karel Satoria raz povedal: „Mystika je umenie vidieť.“ O pravdivosti jeho slov sa môžeme presvedčiť aj v novinke z vydavateľstva Zachej.sk s názvom Po cestách mystikov k Božej láske, vďaka ktorej spoznáte Boha a jeho nekonečnú lásku k nám očami veľkých mystikov minulosti: svätého Bernarda z Clairvaux, blahoslaveného Jána Ruysbroecka, blahoslavného Henricha Susa či Girolamu Savonarola.

Slová týchto Božích mužov, ktoré si v knihe môžeme prečítať, nás volajú k zatiahnutiu na hlbinu a uvažovaniu nad vecami, ktoré sa mnohým z nás zdajú úplne samozrejmé. Ich vyznania a prejavy vďačnosti za lásku Boha otvoria a pripravia aj naše srdcia, aby ju mohli obsiahnuť. Musíme iba čítať s otvoreným srdcom a rozjímať nad tým, čo sa dozvieme. Hoci je láska, ktorou Boh zahrňuje ľudstvo, pre mnohých ťažko pochopiteľná, jej prijatím a odovzdávaním môžeme malými krôčikmi vystupovať po mystickom rebríku až do neba.

V knihe Po cestách mystikov k Božej láske nájdete:
  • vyznania Božích mužov o láske Boha
  • slová mystikov o umučení nášho Pána
  • a ešte oveľa viac

Monika z nášho vydavateľstva o tejto knihe napísala: „BOH je Láska. Boh má tiež veľa prívlastkov: je nekonečný, všemohúci, spravodlivý, milosrdný, dobrotivý. No v neposlednom rade je nesmierne milujúci. Jeho veľkú lásku k svojmu stvorenstvu možno pozorovať všade navôkol nás. Bohu je veľmi milé, keď mu človek opätuje lásku a pre človeka je prospešné, keď si buduje intímny vzťah so svojim Stvoriteľom. Ako môže obyčajný človek vyznať lásku všemohúcemu Bohu? Dokonalé to určite nebude, ale dobrý Boh pozerá na každú, aj maličkú snahu človeka, ktorý túži viac sa priblížiť k nemu. Skvelou inšpiráciou nám môžu byť vyznania Božích mužov – mystikov, ktorých „piesne lásky“, sa nám zachovali. Otvorme a pozdvihnime svoje srdcia k mystickým výšinám! Poprosme Ducha Svätého, aby sformoval naše slová a myšlienky do vyznania lásky, ktorými sa pritúlime k nášmu milujúcemu Bohu.“

Knihu Po cestách mystikov k Božej láske môžete získať na Zachej.sk. Úryvok z tejto knihy si môžete prečítať na našom blogu.

Martina Bednáriková, Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre