Letná Akadémia pre stredoškolákov o antickom Grécku

Antické Grécko nemusí byť stredoškolákom na míle vzdialené cez poznámky v zošitoch a učebnice. Už toto leto ho budú môcť zažiť na vlastnej koži.

Záleží nám na tom, aby stredoškoláci na Slovensku mohli stráviť letné prázdniny pri aktivitách, ktoré majú zmysel a pracujú s ich potenciálom. Práve preto aj tento rok pripravujeme Letnú Akadémiu venovanú antickému Grécku.

Budeme študovať čo je to dobrá divadelná hra, ako skutočne vyzerala antická dráma, vyskúšame si jej tvorbu a privítame profesionálnych divadelníkov. Budeme sa pýtať zásadné otázky. Čo je krása? Ako podľa antických mysliteľov dosiahnuť šťastie? Je demokracia dobré politické zriadenie? Spoznáme jedlá a hry starovekých Grékov a Rimanov, zistíme ako úspešne rečniť pred ľuďmi a lepšie sa zoznámime s antickým i dnešným Narcisom.

Poznáte stredoškolákov, ktorí túžia stráviť pár letných dní na takomto antickom dobrodružstve? Pozvite ich na našu Letnú Akadémiu!

Prihlasovanie končí 15. júna 2022, prihlášku nájdete na našej webovej stránke.

Letná Akadémia sa bude konať od 3. do 8. júla 2022, v kaštieli v Ivanke pri Dunaji, kde sídli Akadémia veľkých diel – program, ktorý formuje učiteľov aj študentov na stredných školách po celom Slovensku.

P.S.: Prihlásiť sa môžu stredoškoláci aj čerství maturanti!

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre